Puławy będą współpracować z Ciechem?

Puławy będą współpracować z Ciechem?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Puławy chcą współpracy z gigantami z branży. Po Policach może przyjść kolej na Ciech - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Jak informowaliśmy wcześniej, w najbliższą środę Puławy podpiszą list intencyjny o współpracy z Policami. Zobacz więcej: ZCh Police i ZA Puławy chcą współpracować

Spółka rozgląda się już jednak za kolejnymi strategicznymi sojuszami.- Mamy kilka pomysłów na inwestycje w innowacyjne produkty. Zastanawiamy się, czy realizować je samodzielnie, czy zaprosić do współpracy inne spółki. W grę wchodziłby na przykład Ciech, który prowadzi bardzo zdywersyfikowaną działalność i jest zainteresowany rozwijaniem segmentu związanego z nawozami. Moglibyśmy zostać partnerami przy pewnych inwestycjach - mówi "Rz" Paweł Jarczewski, prezes Zakładów Azotowych Puławy (ZAP).

Podkreśla, że byłyby to kosztowne projekty. Za współpracą z partnerem przemawia m.in. łatwiejsze zdobycie finansowania oraz zmniejszenie ryzyka. - Nie wykluczamy takiej współpracy, ale żeby móc powiedzieć coś więcej, musimy poznać i przeanalizować projekty. Możemy pozyskać finansowanie dla dużych inwestycji, nawet tych, których wcześniej nie planowaliśmy - mówi w dzienniku Waldemar Grzegorczyk, rzecznik Ciechu.

Prezes Jarczewski na razie o szczegółach projektów mówić nie chce. Przyznaje jednak, że do pracy nad nowymi produktami zaprosił instytuty naukowe z Polski, Niemiec i Czech. Czas trwania tego projektu jest określony na pięć lat. W tym okresie do sprzedaży mają trafić nowoczesne nawozy.

Puławy nie planują obecnie fuzji. - Na razie nie wchodzą w grę żadne powiązania kapitałowe między Puławami a Policami. Myślimy o wspólnej logistyce, pozyskiwaniu surowców, może inwestycjach - mówi w "Rz" Jarczewski. Prezes Puław nie widzi również korzyści, jakie mogłaby przynieść np. z fuzja z Ciechem.

Jego spółce zależy również na jak najszybszych rozmowach o współpracy z PGNiG. Puławy zainteresowane są wypracowaniem rozwiązań, które pozwoliłyby im korzystać z krajowych zasobów gazu.

Zobacz także: Puławy: zgazowanie węgla wciąż niewykluczone
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

SPÓŁKI

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Puławy będą współpracować z Ciechem?

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!