PPPT będzie współpracował z Instytutem Chemii Przemysłowej

PPPT będzie współpracował z Instytutem Chemii Przemysłowej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPPT) podpisał porozumienie o współpracy z Instytutem Chemii Przemysłowej w Warszawie. Celem są m.in. wspólne działania na rzecz tworzenia i rozwoju procesów gospodarczych opartych na nowych technologiach chemicznych oraz prace naukowo-badawcze dla podmiotów branży chemicznej - poinformowała spółka.

Według PPPT, strony porozumienia zakładają "zaangażowanie w inicjatywę klastra chemicznego", co pozwolić ma na podjęcie działań m.in. w zakresie opracowania technologii chemicznych i przygotowania ich do komercjalizacji.

Porozumienie przewiduje również - jak zaznaczyła spółka - podejmowanie i realizację wspólnych projektów badawczych i innowacyjnych oraz modernizację już wdrożonych procesów z możliwością aplikowania o środki z funduszy Unii Europejskiej w perspektywie na lata 2014-20.

"Porozumienie o współpracy jest kolejnym krokiem PPPT w ramach rozwoju działań badawczo-rozwojowych oraz stymulowania naszych klientów do kooperacji z sektorem nauki" - powiedział cytowany w komunikacie PPPT prezes spółki Michał Luczewski.

Zaznaczył, że Instytut Chemii Przemysłowej, ośrodek o szerokim dorobku naukowym w dziedzinie chemii, to dla PPPT "jeden z kluczowych partnerów" dla skutecznej realizacji planowanych przez spółkę działań.

PPPT to działająca od 2004 r. spółka, w której udziały posiadają po połowie miasto Płock oraz PKN Orlen.

PPPT zarządza obszarem inwestycyjnym o powierzchni około 200 ha. Teren ten podzielony jest na strefy pozwalające na prowadzenie działalności w różnych sektorach przemysłu, m.in. w branży chemicznej, farmaceutycznej, papierniczej, gumowej, lakierniczej, farbiarskiej, włókienniczej, tworzyw sztucznych i samochodowej.

W PPPT działa 13 inwestorów z zakładami produkcyjnymi oraz 14 podmiotów wynajmujących powierzchnie, głównie biurowe. Spółka ma podpisaną umowę z parkiem technologicznym w Szanghaju (Chiny).
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!