Orlen edukuje młodzież w chemicznych zagadnieniach

Orlen edukuje młodzież w chemicznych zagadnieniach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

O tym, jak za pomocą substancji chemicznych przerobić jabłko na młotek, a także w jaki sposób wyhodować podwodny ogród, można dowiedzieć się z uruchomionego przez PKN Orlen portalu internetowego poczujchemie.pl.

Jak poinformował we wtorek płocki koncern, portal to multimedialne, interaktywne narzędzie do nauki chemii, stworzone z myślą o młodzieży, zwłaszcza gimnazjalnej.

Według PKN Orlen, celem poczujchemie.pl jest przełamanie wśród młodych ludzi "stereotypów dotyczących nauki chemii i popularyzacja tej dziedziny poprzez wykorzystanie nowych mediów oraz innowacyjnych technologii".

W serwisie znaleźć można quizy, ciekawostki, konkursy i filmy prezentujące doświadczenia chemiczne, a także regularnie aktualizowany blog, dotyczący chemii. Specjalnie na potrzeby serwisu opracowano unikalny system sprzyjający zrozumieniu i zapamiętaniu tablicy Mendelejewa. Użytkownika oprowadzają po portalu dwaj młodzi naukowcy - Cyryl i Drożdżówa.

"PKN Orlen jest największą polską firmą i jednym z największych koncernów paliwowych w Europie, a to zobowiązuje. Uważamy, że jako spółka działająca w branży chemicznej powinniśmy dzielić się naszą wiedzą i starać się przekonywać, że ta dziedzina nauki, często postrzegana przez młodzież jako zbyt trudna, jest naprawdę fascynująca" - powiedział, cytowany w komunikacie płockiego koncernu, Leszek Kurnicki, dyrektor ds. marketingu i komunikacji spółki.

Przyznał, że pomysł stworzenia portalu o chemii, jako narzędzia edukacyjnego, podsunęli sami pracownicy PKN Orlen, rodzice dzieci w wieku gimnazjalnym, którzy widzieli jak ich pociechy tracą zainteresowanie przedmiotami ścisłymi. "Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom jak wspólnie uda nam się odwrócić ten trend. To dla nas ważne, bo właśnie spośród absolwentów kierunków technicznych rekrutujemy większość zatrudnionych w naszej firmie" - dodał Kurnicki.

PKN Orlen podał, że uruchomienie portalu poczujchemie.pl jest zwieńczeniem działań realizowanych przez grupę kapitałową tej spółki w ramach Międzynarodowego Roku Chemii 2011. Głównym projektem spółki była tym czasie "Lekcja Chemii", czyli zajęcia edukacyjne w oparciu o prezentację multimedialną oraz doświadczenia wykonywane w specjalnie przygotowanym, mobilnym laboratorium, gdzie uczniowie II klas gimnazjów poznawali zagadnienia związane z pochodzeniem, przerobem i wykorzystaniem ropy naftowej.

W 2011 r. takich lekcji odbyło się ponad 500, a wzięło w nich udział ok. 22 tys. uczniów. W ramach programu "Lekcja Chemii" zorganizowany został również specjalny konkurs dla uczniów i szkół uczestniczących w zajęciach. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu, w dowolnej formie, wizji Stacji Paliw XXII wieku.

W związku z Międzynarodowym Rokiem Chemii działania popularyzujące chemię prowadzono także w Czechach i na Litwie, gdzie znajdują się spółki zależne PKN Orlen - czeski Unipetrol i litewska Orlen Lietuva. Wraz z uruchomieniem portalu poczujchemie.pl uruchomiono również jego czeską wersję zazijchemii.cz.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Orlen edukuje młodzież w chemicznych zagadnieniach

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!