XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Eco-Degran przyspieszy degradację produktów z tworzyw sztucznych

Eco-Degran przyspieszy degradację produktów z tworzyw sztucznych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Eco-Degran to nowy biodegradujący komponent stosowany przy produkcji tworzyw sztucznych. Zadaniem tego dodatku jest degradacja produktu finalnego np. worków na śmieci, reklamówek i innych opakowań powstałych z tworzyw sztucznych. Bez dodatku granulatu foliowy worek rozkłada się ok. 300 lat.

Produkt wytwarza amerykańska firma Willow Ridge Plastics Inc. W Polsce za jego dystrybucję odpowiadać będą dwie firmy: wrocławski Starpack oraz legnicki Bellamy-Poland - podaje portal www.plastech.pl.

Osiągana przy pomocy Eco-Degrana szybkość degradacji zależna jest od ilości komponentu dodawanego podczas produkcji. W najkrótszym cyklu może wynieść 6-9 miesięcy, ale też możliwa jest degradacja po upływie 2-3 lat.

W tej chwili produkt zdobywa coraz większą popularność w USA i Australii, rewolucjonizując tamtejszy rynek produkcji ekologicznych tworzyw sztucznych. Znajduje idealne zastosowanie przy produkcji worków na śmieci, a także worków na odpady, kompost, reklamowych, folii przemysłowej oraz doniczek z tworzyw sztucznych, tac szpitalnych, butelek, produktów wytłaczanych.

Eco-Degran nie jest wytwarzany na bazie skrobi, a produkty końcowe ulegają fotodegradacji, utlenianiu oraz biodegradacji. Produkt jest nietoksyczny i nie zawiera metali ciężkich. Już jego niewielka ilość dodawana do wsadu sprawia, że produkt staje się biodegradowalny. W działaniu dodatku wykorzystywany jest efekt foto-oxo-biodegradacji. Oznacza to wykorzystanie promieni UV, ciepła oraz ekspozycji na postępujące z czasem czynniki utleniające, które prowadzą do kompletnej degradacji polimerów.

Warto wiedzieć, że korzystanie z Eco-Degran nie pociąga za sobą jakichkolwiek zmian linii produkcyjnej, na której wytwarzane są opakowania.

Granulat dokłada się podczas produkcji do zwykłych folii, w ilości ok. 3-5 proc. Folia z dodatkiem granulatu nie różni się wytrzymałością, zapachem lub kolorem. Koszt tak wyprodukowanego materiału wzrasta o ok. 20 proc.

Folia wyprodukowana na bazie Eco-Degran przebadana pod kątem wymagań Dyrektywy 2002/72/WE uzyskała już pozytywną opinię dotyczącą kontaktu folii z produktami spożywczymi w temperaturze poniżej 40 st. C - informuje www.plastech.pl.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Eco-Degran przyspieszy degradację produktów z tworzyw sztucznych

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!