Chemia boi się podwyżek cen gazu

Chemia boi się podwyżek cen gazu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Branża chemiczna modyfikuje plany finansowe na wypadek 30-proc. podwyżki cen gazu. Tymczasem losy wniosku o zmianę taryfy, jaki złożyło PGNiG, mogą się rozstrzygnąć w pierwszej połowie marca.

Jeśli Urząd Regulacji energetyki zezwoli podnieść ceny, Rynek produktów chemicznych czeka szok. Nawozy podrożeją nawet o jedną piątą - napisał "The Wall Street Journal Polska".

Tak zwana wielka chemia szykuje się właśnie do publikacji wyników finansowych za czwarty kwartał 2007 r. i przedstawienia prognoz na rok 2008. W piątek podsumują ubiegły rok Zakłady Chemiczne w Policach. Firma miała w nim zarobić 206 mln zł przy przychodach 1,821 mld zł. Piątkowa oficjalna publikacja powinna potwierdzić te plany - czytamy w "WSJ Polska".

Gorzej jednak z prognozą. Tym razem jej nie będzie. - W tym roku zarząd wstrzemięźliwie podchodzi do prognozowania - tłumaczy dziennikowi Rafał Kizmiczonek, rzecznik spółki.

Plany finansowe spółki może wywrócić wysoka podwyżka cen gazu. Co prawda Police na razie ich nie ujawniają, ale wiadomo, że szykują inwestycje w zwiększenie opłacalności produkcji. Problem w tym, że gaz stanowi jedną trzecią zużywanych przez firmę surowców. Jeśli zdrożeje, pogorszy się konkurencyjność wyrobów - czytamy w "WSJ Polska".

Z ujawnieniem planów finansowych wstrzymują się także Zakłady Azotowe w Tarnowie. Droższy gaz może skomplikować planowany na czerwiec debitu giełdowy spółki.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chemia boi się podwyżek cen gazu

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!