PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zysk netto Ciechu w II kw. poniżej oczekiwań

Autor: PAP
30-08-2014 09:50
Zysk netto Ciechu w II kw. poniżej oczekiwań
Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Zysk netto grupy Ciech przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w drugim kwartale 2014 roku wyniósł 20,6 mln zł, a zysk netto z pominięciem działalności zaniechanej 21,4 mln zł - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Wynik netto spółki okazał się gorszy od oczekiwań analityków.

Oczekiwania co do zysku netto Ciechu 11 ankietowanych przez PAP analityków mieściły się w przedziale od 36 do 15 mln zł.
Na wynik netto grupy Ciech, który w całym pierwszym półroczu 2014 roku sięgnął 27 mln zł, wpłynął głównie wynik na sprzedaży, częściowo zniwelowany ujemnym wynikiem na działalności finansowej (największy negatywny wpływ miały koszty obsługi zadłużenia zewnętrznego, głównie odsetki od obligacji).

Na wynik netto grupy Ciech znaczący wpływ miało również utworzenie w Ciechu części aktywa na podatek odroczony z tytułu różnicy przejściowej pomiędzy wartością bilansową a podatkową akcji Infrastruktury Kapuściska w upadłości.

Dodatkowo w Grupie Soda Deutchland Ciech rozwiązano aktywo na podatek odroczony w kwocie minus 12,8 mln zł oraz ujęto korekty podatku od transakcji sprzedaży spółki Sodawerk Stassfurt GmbH (transakcja zawarta w 2007 roku) w kwocie minut 8 mln zł.

Zysk operacyjny grupy Ciech w drugim kwartale wyniósł 82,8 mln zł i okazał się o 14 proc. lepszy od konsensusu PAP. W całym pierwszym półroczu zysk EBIT grupy wyniósł 151 mln zł.

EBITDA grupy Ciech w drugim kwartale sięgnęła 133,3 mln zł, o 7,3 proc. powyżej oczekiwań. Od początku roku EBITDA wynosi 251 mln zł.

Marża EBIT wyniosła za pierwsze półrocze 2014 roku 9,1 proc.(przed rokiem 6,4 proc.), a marża EBITDA 15,1 proc. (przed rokiem 12,0 proc.). Marża EBIT bez zdarzeń jednorazowych wyniosła za pierwsze półrocze 2014 roku 10,1 proc. (przed rokiem 7,0 proc.), a marża EBITDA bez zdarzeń jednorazowych 16,1 proc. (przed rokiem 12,6 proc.).

W komentarzu zarząd Ciechu poinformował, że pozytywnie na wyniki wpłynęły m.in. poprawa koniunktury w krajowym przemyśle chemicznym (niewielki spadek sprzedaży o 1,9 proc. w przypadku chemikaliów i wyrobów chemicznych oraz znaczny wzrost o 9,5 proc. w zakresie wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych; wg cen stałych), wzrost sprzedaży krajowej produkcji budowlano-montażowej o 9,8 proc. od początku roku, utrzymanie się zwiększonych cen sody kalcynowanej na rynkach europejskich i dosyć wysokich cen siarki na tle roku poprzedniego, wzrost wolumenu sprzedaży soli, poprawa koniunktury na rynku środków ochrony roślin.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Ciech SA [CIE]

kurs:

60.30 PLN -0.10 (-0.17%)

Notowania | Analiza technicznaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

33 724 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

735 904 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 883 ofert w bazie

2 782 263 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP