Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

ZCh Police mogą otrzymać pomoc

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
05-11-2010 13:24
ZCh Police mogą otrzymać pomoc

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała pozytywną opinię o możliwości udzielenia Zakładom Chemicznym Police SA pomocy indywidualnej na restrukturyzację. Zakłady czekają jeszcze na opinię z UOKiK. Wniosek o udzielenie pomocy wraz z planem restrukturyzacji powinien trafić do notyfikacji przez Komisję Europejską do 25 listopada br.

W czerwcu 2010 r. na ratowanie przedsiębiorstwa ZCh Police SA otrzymały od ARP 150 mln zł w formie pożyczki. Zgodnie z umową pieniądze te powinny być zwrócone ARP do końca listopada 2010 r. Jednym z podstawowych warunków ubiegania się o przekształcenie krótkoterminowej pomocy publicznej na ratowanie w pomoc publiczną na restrukturyzację było opracowanie przez spółkę i przyjęcie przez jej radę nadzorczą realistycznego planu restrukturyzacji, którego realizacja ma przywrócić Zakładom trwałą rentowność. W zeszłym tygodniu RN zaopiniowała pozytywnie plan restrukturyzacji i skierowała go do weryfikacji przez ARP i UOKiK.
ZCh Police wnioskowały o pomoc publiczną w formę pożyczki na restrukturyzację w wysokości 150 mln zł udzielonej na lata 2011-2015. Razem z wnioskiem o udzielenie pomocy publicznej na restrukturyzację spółka skierowała wniosek o prolongowanie do końca 2011 r. terminu spłaty pożyczki na ratowanie udzielonej ZCh Police przez ARP.

Wyrażając pozytywną opinię w sprawie możliwości udzielenia indywidualnej pomocy na restrukturyzację, ARP SA zastrzegła, że jej przyznanie będzie uzależnione od:
- otrzymania pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej o zgodności przedmiotowej pomocy ze wspólnym rynkiem Unii Europejskiej,
- niewystąpienia okoliczności, które w sposób znaczący zmieniłyby sytuację ekonomiczno-prawną ZCh Police SA w odniesieniu do sytuacji z dnia wydania pozytywnej opinii,
- ustanowienia zabezpieczeń spłaty pomocy publicznej na poziomie od 150 do 250 proc. kwoty pomocy publicznej,
- wydania odpowiednich zgód przez ARP i ZCh Police.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP