PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zarząd Polic przyjął program restrukturyzacji firmy

Autor: ISB
09-07-2010 16:04

Zarząd Zakładów Chemicznych Polic przyjął "Program Restrukturyzacji Zakładów Chemicznych 'Police'", poinformowała spółka w komunikacie. Dokument zostanie przedłożony Radzie Nadzorczej do zaopiniowania, a następnie Komisji Europejskiej.

"Po zaopiniowaniu Programu Restrukturyzacji przez Radę Nadzorczą zostanie on przekazany Agencji Rozwoju Przemysłu, a następnie przedłożony Komisji Europejskiej zgodnie ze zobowiązaniem zawartym w notyfikowanym przez Komisję Europejską wniosku o udzielenie pomocy publicznej na ratowanie firmy" - czytamy w komunikacie.
Komisja Europejska zgodziła się na udzielenie Zakładom Chemicznym Police 150 mln zł pożyczki w ramach pomocy publicznej przez Agencję Restrukturyzacji Przemysłu (ARP).

Według wcześniejszych informacji spółki plan zakłada działania dążące do zapewnienia trwałej rentowności zakładu i oszczędności rzędu 130 mln zł rocznie. Działania restrukturyzacyjne planowane do podjęcia są zorientowane głównie na redukcję kosztów stałych, które w 2009 roku wyniosły ok. 390 mln zł.

Zakłady Chemiczne Police liczą na wypracowanie w tym roku zysku na poziomie operacyjnym i netto wobec straty wynoszącej odpowiednio 409,40 mln zł i 422,87 mln zł w ub. roku.

W I kw. br. spółka miała 2,37 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 174,54 mln zł straty rok wcześniej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

 • Warszawa, 5 grudnia 2017

 • Strategia ciepłownictwa #PGE. Jakie aktywa zostaną poza PGE Energia Ciepła? bit.ly/2Bs5X3n
  wnp.pl
 • Nierówności płacowe jeszcze nigdy nie rosły tak szybko bit.ly/2BrhoIH
  wnp.pl
 • Ubezpieczyciele wypłacają w Polsce coraz więcej pieniędzy bit.ly/2yB9mHL
  wnp.pl
 • Masz diesla, powinieneś się obawiać? @MR_GOV_PL zabiera głos bit.ly/2oeRFxE
  wnp.pl
 • Polski bank wyda miliony na nowoczesne rozwiązanie bit.ly/2ob6l0V
  wnp.pl

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP