PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zarząd PCC Exol o planach na przyszłość

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
08-02-2013 10:42
Zarząd PCC Exol o planach na przyszłość

Marcin Żurakowski, prezes PCC Exol (z lewej) oraz Rafał Zdon, wiceprezes spółki.

Fot. (mat. pras. PCC Exol)

PCC Exol sfinalizował transakcję nabycia amerykańskiej spółki PCC Chemax. O planach firmy, perspektywach gospodarczych mówią portalowi wnp.pl Marcin Żurakowski, prezes spółki oraz Rafał Zdon, wiceprezes.

Jak Państwo oceniacie kondycję firmy w kontekście spowolnienia gospodarczego?
Marcin Żurakowski: - PCC Exol jest największym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej producentem surfaktantów. Produkujemy trzy z czterech rodzajów surfaktantów - anionowe, niejonowe oraz amfoteryczne (środki powierzchniowo czynne), które używane są w różnorodnych branżach, m.in. w branży personal care oraz do produkcji detergentów, co de facto zapewnia na nie stały popyt - bez względu na sytuację gospodarczą. Ponadto prognozy dla rynku są bardzo dobre. Wg danych Ceresana Research globalny popyt na surfaktanty w 2018 roku wyniesie 15,9 mln ton, co stanowi wzrost niemal o 20 proc. w stosunku do produkcji z 2010 roku. Można powiedzieć, że kondycja PCC Exol nie jest bezpośrednio uzależniona o koniunktury.

Jak państwo oceniacie segment rynku w którym PCC Exol się specjalizuje? Perspektywy, zagrożenia, nowe produkty?

: - Naszą działalność koncentrujemy w Polsce oraz pozostałych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Kraje z tego regionu wciąż nie konsumują takiej ilości środków, do produkcji których wykorzystywane są surfaktanty, jak ma to miejsce np. w krajach Europy Zachodniej. Potencjał więc jest bardzo duży, a perspektywy korzystne. Oczywiście, liczymy się z konkurencją, niemniej jednak na tych rynkach posiadamy ugruntowaną pozycję i przewagi konkurencyjne, takie jak lokalizacja instalacji czy wysokiej jakości know-how. Liczę na to, że będziemy się rozwijać nie tylko szybciej niż konkurenci, ale także szybciej niż rynek.

PCC Exol, sfinalizował transakcję nabycia amerykańskiej spółki PCC Chemax, czemu to ma służyć?

Rafał Zdon: - Transakcja ta jest kolejnym krokiem realizacji naszej długoterminowej strategii. Dzięki przejęciu uzyskaliśmy dostęp do nowej wiedzy i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Korzystając z tego będziemy mogli rozszerzyć ofertę o nowe produkty oraz rozpocząć sprzedaż na nowych rynkach. Umożliwi nam to zwiększenie udziału w segmencie surfaktantów specjalistycznych, które charakteryzują się wysoką marżą i wykorzystywane są jako dodatki w różnych gałęziach przemysłu, takich jak branża rafineryjno-wydobywcza, obróbki metalu, budowlana i włókiennicza. PCC Chemax posiada ugruntowaną pozycję na tym rynku w Stanach Zjednoczonych - dzięki przejęciu będziemy tam bezpośrednio obecni.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 506 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP