Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wielkie finansowe porządki w Ciechu

Autor: WNP.PL (DM)
30-10-2015 11:44
Wielkie finansowe porządki w Ciechu

Ostateczny termin spłaty kredytów to pięć lat od daty zawarcia umów.

Fot. Fotolia

Spółka chemiczna Ciech zawarła z konsorcjum banków umowy na refinansowane całości swojego zadłużenia.

W skład konsorcjum weszły: Bank Handlowy w Warszawie, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, Credit Agricole Bank Polska, HSBC Bank Polska, Industrial and Commercial Bank of China (Europe) (spółka akcyjna) Oddział w Polsce oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski.
Na mocy podpisanych umów Spółka otrzymała dostęp do następujących kredytów: 1. dwuwalutowy kredyt terminowy w złotówkach i euro do łącznej wysokości 1,34 mld złotych udzielany przez kredytodawców w celu: refinansowania zadłużenia wynikającego m.in. z tytułu emisji przez spółkę zależną Ciech - Ciech Group Financing AB zabezpieczonych obligacji nadrzędnych w kwocie 245.000.000 euro, refinansowania zadłużenia wynikającego z umowy kredytu odnawialnego o najwyższym pierwszeństwie do kwoty 100 mln zł, refinansowania pozostałego zadłużenia spółki wynikającego z innych kredytów; finansowania kosztów związanych z refinansowaniem; oraz finansowania ogólnych celów korporacyjnych spółki.

Kredyt rewolwingowy (odnawialny) w złotówkach do łącznej wysokości 250 mln zł udzielany przez kredytodawców w celu finansowania ogólnych celów korporacyjnych oraz kapitału obrotowego grupy kapitałowej spółki, z wyłączeniem akwizycji oraz przedpłaty Kredytu Terminowego ("Kredyt Odnawialny").

Oprocentowanie Kredytów jest zmienne, ustalane na bazie stawki bazowej WIBOR / EURIBOR plus marża, której poziom jest uzależniony od poziomu wskaźnika zadłużenia netto do wyniku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA). Początkowa wysokość marży wynosi 1,5 proc.

- Zawarcie umów kredytowych refinansujących dotychczasowe zadłużenie to ważny krok w realizacji naszej strategii. Znacząco obniżamy w ten sposób koszty finansowe, co pozwoli nam na intensyfikację rozwoju całej Grupy Ciech. Nowa umowa kredytowa zapewnia Grupie długoterminowe źródło finansowania, jednocześnie gwarantując możliwość dokonywania przedterminowych spłat. Zapewniamy sobie również możliwość dalszej obniżki kosztów finansowania w przypadku polepszającej się kondycji Grupy - tłumaczy spółka.

Ostateczny termin spłaty kredytów to pięć lat od daty zawarcia umów.

NA GIEŁDZIE

Ciech SA [CIE]

kurs:

62.60 PLN -0.11 (-0.18%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP