Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

W Organice Sarzyna stary zarząd nie wróci

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
27-04-2009 19:39

Obecnie rada nadzorcza i zarząd ZCh Organika-Sarzyna funkcjonują w prawidłowych, nie budzących wątpliwości proceduralno-prawnych składach, które są bezsprzecznie legalne.

Absolutnie nie przewiduje się możliwości powrotu poprzedniego zarządu – mówi Ryszard Kunicki prezes Ciech, w skład grupy której wchodzi Organika Sarzyna
Proces zmiany rady nadzorczej Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna przeprowadzono, gdy zarządem Ciech SA kierował jeszcze poprzednik obecnego prezesa. Na gruncie kontrowersyjnego przepisu kodeksu spółek handlowych, wskutek przyjęcia interpretacji odmiennej od tej, jaką później zaaprobował sąd, doszło do uchybienia formalnego w związku z wyborem niektórych członków rady nadzorczej.

Jednak po przeprowadzeniu wszystkich potrzebnych procedur, by naprawić zaistniałe błędy obecna sytuacja w Sarzynie jest już zgodna z prawem.

- W efekcie tych działań obecnie rada nadzorcza i zarząd ZCh Organika-Sarzyna funkcjonują w prawidłowych, nie budzących wątpliwości proceduralno-prawnych składach, które są bezsprzecznie legalne – wyjaśnia prezes chemicznego potentata.


Wciąż badana jest natomiast kwestia, czy korzystne dla poprzedniego zarządu wyroki sądu mogą spowodować, że decyzje podejmowane przez prezesa Andrzeja Miazgę i jego zarząd mogłyby być nieważne.

Spółka odrzuca także zarzuty o „dziwne” okoliczności towarzyszące odwołaniu zarządu prezesa Mirosława Urbanka.
Do odwołania zarządu prezesa Mirosława Urbanka radę nadzorczą spółki skłoniły przyczyny czysto merytoryczne: ocena pracy, w tym szczególnie wyniki spółki za pierwsze półrocze 2008 r. oraz zaistniałe w spółce nieprawidłowości w okresie, gdy prezes Urbanek stał na czele zarządu, oraz konieczność wprowadzenia ujednoliconego systemu rekrutacji w Grupie Ciech – nabór na stanowiska kierownicze w drodze konkursów – poinformowano nas w spółce.



SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP