Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Szykuje się kolejne duże przejęcie w chemii

Autor: WNP.PL (Dariusz Malinowski)
19-09-2016 16:54
Szykuje się kolejne duże przejęcie w chemii
Fot. mat. pras.

BASF i Henkel podpisały porozumienie, na mocy którego BASF chce przejąć od Henkla obszary działalności w Europie Zachodniej związane z produktami do układania podłóg, płytek oraz hydroizolacji w celu wzmocnienia swojego portfolio w zakresie chemii budowlanej.

Transakcja obejmuje produkty do układania podłóg Henkla sprzedawane pod marką Thomsit, a także prawa do znaku handlowego Thomsit na całym świecie. Ponadto transakcja dotyczy produktów Henkla do układania podłóg, płytek oraz hydroizolacji sprzedawanych obecnie w Europie Zachodniej przez specjalistycznych dystrybutorów lub pod marką Ceresit.
BASF i Henkel uzgodniły, że BASF będzie wykorzystywać w Europie Zachodniej znak handlowy Ceresit dla produktów z kategorii układania płytek i hydroizolacji. Głównymi rynkami są Niemcy oraz kraje Beneluksu. Całkowity przychód związany z przejmowanymi grupami produktów mieści się w przedziale 50 - 99 milionów euro. BASF zamierza włączyć nabywane obszary działalności do Grupy PCI — spółki będącej w całości własnością BASF i stanowiącą część oddziału chemii budowlanej. Grupa PCI jest liderem na niemieckim rynku systemów do układania płytek.

Planowana transakcja obejmuje tymczasowy wynajem zakładu produkcyjnego Henkla w Unnie w Niemczech, w którym wytwarzane są rzeczone produkty. BASF będzie funkcjonować w zakładzie w Unnie przez 2 - 3 lata, a następnie przeniesie się z działalnością do istniejących zakładów PCI, głównie do Hamm, które mieści się w pobliżu Unny. Transakcja musi zostać zatwierdzona przez odpowiednie władze antymonopolowe, a jej finalizacji można się spodziewać z końcem roku 2016. Obie strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów finansowych transakcji.

- Nabycie produktów do układania podłóg, płytek i hydroizolacji marek Thomsit i Ceresit w Europie Zachodniej świadczy o naszym zdecydowanym zobowiązaniu do poszerzenia portfolio w zakresie chemii budowlanej. Po połączeniu potężne marki PCI i Thomsit uczynią z BASF jednego z liderów na rynku produktów do kładzenia podłóg w Niemczech. Produkty Ceresit do układania podłóg, płytek oraz hydroizolacji pozwolą nam wejść na rynki w Europie Zachodniej, na których nie jesteśmy jeszcze obecni w sposób kompleksowy - powiedział Ralf Spettmann, prezes działu chemii budowlanej BASF.

- Materiały budowlane Henkla pozostaną integralną częścią naszego portfolio i będziemy je nadal rozwijać w innych regionach. Marka Ceresit pozostanie strategiczną platformą dla materiałów budowlanych Henkla na świecie - powiedział starszy wiceprezes Hermann Deitzer, który w Henklu kieruje obszarami Klienta, Wykonawcy i Budowy.

- Jednakże w Europie Zachodniej w dalekiej perspektywie nie widzimy miejsca dla tych obszarów w obecnej konfiguracji, a także dla powiązanych działań w Unnie. Dlatego cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia z BASF - dodał Deitzer.

BASF planuje w miarę możliwości oferować pracownikom średnio i długoterminowe perspektywy zatrudnienia w ramach Grupy BASF.
Podobał się artykuł? Podziel się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


40 934 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP