Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Sukces finansowy PCC Rokita

Autor: WNP.PL (DM)
26-06-2015 10:35
Sukces finansowy PCC Rokita

Popyt na obligacje PCC Rokita kolejny raz zdecydowanie przewyższył liczbę oferowanych papierów.

Fot. Andrzej Wawok

PCC Rokita, spółka chemiczna notowana na GPW w Warszawie, z sukcesem zakończyła kolejną publiczną emisję obligacji w ramach już trzeciego Programu Emisji Obligacji. Z emisji papierów serii CA spółka pozyskała 20 mln zł. Obligacje zostały przydzielone inwestorom 25 czerwca br.

Zapisy trwały od 16 do 23 czerwca br., przyjmował je Dom Maklerski BDM - podobnie jak przy wszystkich poprzednich emisjach PCC Rokita. Oferta obejmowała 200 tys. sztuk pięcioletnich papierów o stałym kuponie, oprocentowanych 5 proc. w skali roku. Minimalny zapis był równy wartości nominalnej jednej obligacji i wynosił 100 zł.
Popyt na obligacje PCC Rokita kolejny raz zdecydowanie przewyższył liczbę oferowanych papierów. Inwestorzy złożyli w sumie 397 zapisów na 262 638 obligacji.

- To już ósma emisja obligacji PCC Rokita, którą wspólnie przeprowadziliśmy. Każda z nich zrealizowana została z sukcesem i znaczącą redukcją. Inwestorzy doceniają spółkę przede wszystkim za wiarygodność i otwartość. To duży, stabilny podmiot z historią na rynku kapitałowym, a jednocześnie prekursor jeśli chodzi o cykliczne wychodzenie z ofertą do inwestorów indywidualnych - wyjaśnia Tomasz Lalik, dyrektor Wydziału Bankowości Inwestycyjnej DM BDM

- Od 4 lat intensywnie pracujemy na sukces na rynku kapitałowym. Utrzymujemy stały dialog z inwestorami nie tylko realizując otwartą politykę komunikacyjną, ale także cyklicznie się z nimi spotykając, np. na Dniu Inwestora Indywidualnego organizowanym co roku na terenie naszych zakładów - mówi Wiesław Klimkowski, prezes zarządu PCC Rokita.

Zgodnie z zapowiedzią, obligacje nowej emisji w pierwszej kolejności zostały przydzielone inwestorom, którym 18 grudnia 2012 r. przydzielono obligacje serii AB. W ramach tego przywileju przydzielona została ponad połowa obligacji nowej emisji. Następnie obligacje zostały przydzielone pozostałym inwestorom. W tym przypadku została zastosowana proporcjonalna redukcja, która wyniosła 42,11 proc.

- Mechanizm pierwszeństwa dla obecnych inwestorów zastosowaliśmy już po raz kolejny. W ten sposób chcemy stworzyć naszym inwestorom stały dostęp do sprawdzonych inwestycji. Po zakończeniu kolejnej emisji mogę potwierdzić, że mechanizm ten nam się sprawdza - zbudowaliśmy już grono inwestorów, którzy dobrze nas znają, ufają nam i cyklicznie biorą udział w ofertach naszych obligacji - mówi Rafał Zdon, wiceprezes Zarządu PCC Rokita. - Cieszy nas pozytywna odpowiedź inwestorów mimo niełatwego obecnie rynku papierów dłużnych. Utrzymujące się duże zainteresowanie obligacjami PCC Rokita postrzegamy jako efekt naszej konsekwentnej, codziennej pracy, w tym nad budowaniem trwałych relacji z inwestorami - dodaje.

Intencją spółki jest, aby obligacje serii CA sprawnie trafiły do obrotu na rynku Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Notowane są tam wszystkie poprzednio wyemitowane serie obligacji PCC Rokita (za wyjątkiem trzech już wykupionych serii).

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi, które wykorzystywane są we wszystkich gałęziach gospodarki – m.in. meblarskiej, budowlanej, chemicznej i energetycznej. PCC Rokita zajmuje wiodącą pozycję na środkowoeuropejskim rynku polioli i alkaliów oraz jest znaczącym dostawcą związków fosforopochodnych i naftalenopochodnych.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP