PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Solveco uruchamia kolejny moduł instalacji do odzysku odpadów

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
05-10-2010 08:28

Recyklingowa spółka Solveco S.A., która w połowie roku wyemitowała obligacje o wartości prawie 2,7 mln zł, zwiększa moce produkcyjne. W swoim zakładzie produkcyjnym w Kędzierzynie-Koźlu spółka uruchamia kolejny element instalacji do odzysku odpadów rozpuszczalnikowych. Jest to trzeci tego typu moduł w zakładzie spółki, który umożliwi łączny dzienny przerób odpadów niebezpiecznych na poziomie do 10 ton na dobę. Kolejne kluczowe inwestycje Zarząd planuje sfinansować ze środków pochodzących z przyznanego Solveco dofinansowania z PARP oraz środków pochodzących z planowanej oferty prywatnej akcji.

Solveco S.A. działa na rynku specjalistycznych produktów chemicznych i odzysku odpadów – recyklingu rozpuszczalników. Aktualnie rozbudowany element instalacji do odzysku odpadów rozpuszczalnikowych zaprojektowano specjalnie na potrzeby spółki. Jest to kolejny etap modernizacji i rozbudowy zakupionego w 2007 roku zakładu produkcyjnego Blachownia w Kędzierzynie Koźlu, w którym spółka posiada już m.in. innowacyjną instalację do odzysku zużytych płynów chłodniczych.
- W swojej działalności produkcyjnej Solveco opiera się na różnych surowcach. Największe marże spółka wypracowuje gdy do produkcji wykorzystywane są surowce uzyskane
w procesie własnego recyklingu. Dlatego strategia spółki przewiduje rozbudowę posiadanych instalacji i budowę kolejnych, co powinno mieć bezpośrednie przełożenie na wyniki finansowe. – powiedział Remigiusz Zbirek, prezes zarządu Solveco S.A.

Wcześniejsze nakłady inwestycyjnr była współfinansowane ze środków unijnych – w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw spółce przyznano 3,6 mln zł dotacji. W 2009 roku Spółka rozpoczęła realizację nowej umowy w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka POIG 4.4. Ponadto w połowie roku Solveco wyemitowało obligacje o zmiennym oprocentowaniu, których debiut na rynku Catalyst planowany jest na październik. Aby sfinansować kolejne inwestycje, do końca listopada Solveco planuje przeprowadzić emisję prywatną, w drodze której zamierza pozyskać od zainteresowanych inwestorów do 8 mln zł. Akcje spółki mają trafić do obrotu na rynku NewConnect.

W 2001 roku spółka podjęła działalność w zakresie produkcji i sprzedaży rozcieńczalników, rozpuszczalników oraz innych produkowanych na ich bazie wyrobów. Wśród odbiorców wyrobów Solveco znajdują się kluczowi krajowi i zagraniczni producenci farb i lakierów, wyrobów chemii budowlanej oraz chemii motoryzacyjnej. Ważną grupą odbiorców produktów Solveco są też dystrybutorzy wyrobów chemicznych, sprzedawanych następnie głównie w sieciach supermarketów oraz hurtowniach budowlanych. W ubiegłym roku obrotowym przychody spółki wyniosły ponad 15 mln zł.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


OFERTY PRACY

58 350 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

WYSZUKIWARKA NIERUCHOMOŚCI

1 247 265 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

KATALOG FIRM

5 614 ofert w bazie

OFERTY SZKOLEŃ

Kategorie szkoleń: przemysł, nieruchomości, handel, branża spożywcza

Szkolenia dla branży medycznej i farmaceutycznej

Szkolenia dla samorządów

WYSZUKIWARKA PRZETARGÓW UZP

2 690 294 ofert w bazie


WYSZUKIWARKA KOMUNIKATÓW

397 664 komunikatów w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

WYSZUKIWARKA OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

467 objektów w bazie
Wyszukiwanie zaawansowane

PARTNER

  • www.fluor.com

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Giełda rolna Rynek Zdrowia Rynek aptek Puls HR Farmer
    Rynek Zdrowia Rynek Spozywczy Dla handlu Property Design Infodent24 Centrum Kreowania Liderów
    Farmer House Market Promocjada Sady Ogrody Rynek seniora Koszyk cenowy
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.