Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Solveco chce pozyskać 8 mln zł z emisji akcji

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
19-10-2010 15:19

Ruszyła oferta akcji recyklingowej spółki Solveco S.A. Spółka planuje pozyskać do 8 mln zł na kontynuację dynamicznego rozwoju oraz inwestycje w instalacje produkcyjne. Ma to pięciokrotnie zwiększyć moce produkcyjne, co powinno zaspokoić popyt na wyroby i usługi spółki. Debiut na NewConnect planowany jest na koniec roku.

Solveco S.A. działa na rynku recyklingu odpadów – odzysku rozpuszczalników oraz produkcji specjalistycznych rozcieńczalników i innych produktów chemicznych. Pozyskany kapitał Solveco planuje przeznaczyć m.in. na rozbudowę i montaż instalacji produkcyjnych, w szczególności instalacji do recyklingu odpadów rozpuszczalnikowych.
-„Rozpoczęliśmy ofertę prywatną, z której chcemy uzyskać do 8 mln zł. Liczymy, że zakończy się ona sukcesem i do końca roku wejdziemy na NewConnect – powiedział Remigiusz Zbirek, prezes zarządu Solveco S.A.

Solveco, którego rok obrotowy trwa do końca marca szacuje, że dzięki zakładanym inwestycjom poziom produkcji rozcieńczalników, rozpuszczalników i innych wyrobów wzrośnie z ok. 8 tys. ton w roku 2010/2011 do ponad 40 tys. ton w roku 2014/2015. Łączna wysokość planowanych wydatków inwestycyjnych Spółki została oszacowana na ok. 12 mln zł netto. Z pozyskanych z emisji środków Spółka chciałaby również wybudować halę przeznaczoną do magazynowania odpadów do przerobu. Koniec inwestycji planowany jest na lata 2012-2013.

W 2007 roku spółka zakupiła zakład produkcyjny w Kędzierzynie-Koźlu i rozpoczęła realizację wieloetapowego programu inwestycyjnego, związanego m.in. z adaptacją zakładu do innowacyjnych technologii, ich wdrażaniem, budową instalacji pilotażowych i docelowych. Na koniec roku obrotowego 2009/2010 spółka zanotowała przychody w wysokości 15,8 mln zł oraz stratę netto na poziomie 0,59 mln zł, co w ocenie zarządu nie jest stratą znaczącą, uwzględniając koszty utrzymania modernizowanego zakładu oraz biorąc pod uwagę skalę prowadzonych inwestycji. Dane za I kw. bieżącego roku obrotowego spółki (kwiecień-czerwiec), pokazują pierwsze efekty prowadzonych inwestycji (dodatni wynik na sprzedaży oraz dodatni wynik netto). Po zakończeniu programu inwestycyjnego oczekiwany jest dynamiczny wzrost przychodów oraz istotna zmiana struktury kosztów wynikająca ze wzrostu znaczenia recyklingu w działalności spółki, czego rezultatem będzie m.in. istotny wzrost rentowności i konkurencyjności produkcji.

Proces pozyskania kapitału od inwestorów spółka powierzyła doradcom z Grant Thornton Frąckowiak sp. z o.o., którzy m.in. pozyskali 26 mln zł dla Mo-BRUK S.A. - firmy zajmującej się utylizacją odpadów.

Wśród odbiorców wyrobów i usług Solveco znajdują się kluczowi krajowi oraz zagraniczni producenci farb, lakierów, wyrobów chemii budowlanej oraz chemii motoryzacyjnej. Ważną grupą klientów Solveco są też dystrybutorzy wyrobów chemicznych, sprzedawanych następnie głównie w sieciach supermarketów oraz hurtowniach budowlanych.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP