Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

"Solidarność": w Azotach Tarnów nie ma chaotycznych zwolnień

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
19-08-2009 12:33
"Solidarność": w Azotach Tarnów nie ma chaotycznych zwolnień

Związkowcy NSZZ "Solidarność" w Azotach Tarnów nie zgadzają się z zarzutami Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego, jakoby redukcja zatrudnienia w spółce prowadzona była w sposób "chaotyczny".

- W związku z trwającą restrukturyzacją firmy i zmianami organizacyjnymi, wynikającymi z konieczności dostosowania działalności firmy do potrzeb rynku, w celu poprawy sytuacji naszych zakładów oraz zagwarantowania miejsc pracy pracownikom z likwidowanych stanowisk "Solidarność" przystała na zaproponowany przez zarząd program dobrowolnych odejść, z którym wiązały się zachęty finansowe dla pracowników - poinformował Andrzej Sikora, przewodniczący "Solidarności" w Azotach Tarnów.
Według niego związki nie mogły dopuścić do sytuacji gdy będzie zwalniany pracownik będący jedynym żywicielem rodziny. - Dlatego wejście programu w życie poprzedziły wielotygodniowe konsultacje - podkreśla.

Z programu mogli skorzystać pracownicy mający uprawnienia do przejścia na emeryturę, wcześniejszą emeryturę bądź świadczenie przedemerytalne W pierwszej etapie z programu skorzystało ponad 174 pracowników.

Przypomnijmy, że według ZZPRC program realizowany był "pod presją zwolnień", a redukcja zatrudnienia w spółce ma charakter chaotyczny, zagrażający bezpieczeństwu pod kątem zapewnienia prawidłowej obsługi instalacji produkcyjnych.

- Porozumienie w sprawie drugiego etapu dobrowolnych odejść podpisaliśmy z pracodawcą po uporządkowaniu zatrudnienia gwarantującego bezpieczeństwo pracowników i instalacji oraz prowadzenie bez zakłóceń procesu produkcyjnego - zapewnia Andrzej Sikora.

Zaznacza, że postulat zatrudnienia pod kątem tych gwarancji związkowcy wysunęli po wprowadzeniu pierwszego etapu programu, po którym rzeczywiście pojawiły się sygnały o pojawiających się problemach.

- Gwarancją uporządkowania zatrudnienia były oświadczenia dyrektorów centrów stwierdzające, że poziom zatrudnienia po przeprowadzeniu jego racjonalizacji (w tym poprzez dobrowolne odejścia) zapewni bezpieczne, niezakłócone funkcjonowanie zakładów - mówi szef "Solidarności".

Czytaj również: Związkowcy z Tarnowa grożą sporem zbiorowymSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP