PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Soda Polska Ciech wzięła duży kredyt

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz), ISB
27-01-2009 18:52

Należąca do grupy chemicznej Ciech firma Soda Polska Ciech zawarła z Bankiem Pekao umowę kredytową na finansowanie działalności inwestycyjnej spółki w latach 2008-2012 na kwotę 256,3 mln zł - poinformowała spółka.

Pozyskane środki będą przeznaczone na finansowanie działalności inwestycyjnej firmy do 2012 roku. - W oparciu o pieniądze z kredytu, jedna z najważniejszych spółek Grupy, Soda Polska Ciech, będzie mogła m.in. poprawić efektywność produkcji sody kalcynowanej oraz zmodernizować elektrociepłownie - podkreśla Ryszard Kunicki, prezes Ciechu.
Inwestycje przyczynią się do zwiększenia wydajności produkcji i obniżenia kosztów Sody Polskiej Ciech, co będzie miało istotny pozytywny wpływ na wyniki finansowe grupy.

Warunki umowy kredytowej są bardzo korzystne dla spółki. Spłata zobowiązania rozpocznie się 30 czerwca 2012 r. - po zakończeniu inwestycji - i potrwa do końca 2015 r.

Zdaniem spółki zawarta umowa kredytowa potwierdza, że Grupa Chemiczna Ciech jest postrzegana przez partnerów biznesowych jako firma o mocnych fundamentach i dobrych perspektywach.

Ciech podał, że łączna wartość dwóch umów kredytowych zawartych przez Soda Polska Ciech Sp. z o.o. z Bankiem Pekao SA wynosi 261,6 mln zł.

Spółka podtrzymuje prognozę zysku netto za 2008 r. na poziomie 88 mln zł i spodziewa się poprawy wyników finansowych w roku 2009.

Zarząd na bieżąco analizuje dynamicznie zmieniające się w ostatnim okresie otoczenie gospodarcze i podejmuje środki zaradcze, których celem jest przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom zachodzącym na rynku.

Przykładem tych działań jest powołanie Rady Grupy Ciech. Jest to gremium składające się z Zarządu Ciechu, szefów czterech Dywizji (Sodowej, Organika, Agro, Krzemiany
i Szkło) oraz prezesów kluczowych spółek Grupy (Soda Polska Ciech, Organika-Sarzyna, Zachem, Fosfory, Alwernia i Vitrosilicon).

Zadaniem Rady Grupy Ciech jest bieżące monitorowanie sytuacji finansowej i rynkowej, wsparcie procesów integracji w Grupie i zwiększenie efektów synergii pomiędzy jej spółkami oraz szybkie reagowanie na zmieniające się warunki ekonomiczne.

Narastająco w I-III kw. 2008 roku grupa Ciechu miała 103,04 mln zł zysku wobec 188,08 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 2981,16 mln zł wobec 2633,82 mln zł.

NA GIEŁDZIE

Ciech SA [CIE]

kurs:

62.70 PLN 0.71 (1.15%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 762 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP