Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rok zmian w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego

Autor: wnp.pl (DM)
30-12-2013 13:44

Rok 2013 był dla Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego (PIPC) rokiem szczególnym. W połowie roku nastąpiła zmiana zarządu, na stanowisko prezesa zarządu został powołany Tomasz Zieliński. Przybyło wielu nowych członków.

Izba zmieniła barwy i wizerunek stając się w zasadzie nowoczesną organizacją wspierającą i reprezentującą przemysł chemiczny. Reorganizacja i rozszerzenie działalności Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego przyniosło rezultaty - wzrost zainteresowania jej działalnością. W drugiej połowie roku do PIPC przystąpiło 12 nowych członków, a więc obecnie Izba zrzesza 79 członków, od stycznia 80 członków.
- Ostatnie pół roku był dla Izby gorącym okresem związanym z realizacją wielu zadań o charakterze reorganizacyjnym i rozwojowym. Można powiedzieć, że Izba zmieniła zmieniała się diametralnie zarówno w zakresie wewnętrznego funkcjonowania od strony proceduralno-organizacyjnej jak i od strony zewnętrznej szczególnie w relacjach z naszymi członkami jak i całym sektorem chemii przemysłowej - mówi Tomasz Zieliński, prezes zarządu PIPC .

Najistotniejsze tematy prowadzone są przez funkcjonujące w PIPC specjalne komisje problemowe dedykowane do konkretnej problematyki głownie wskazywanej przez członków. W ramach komisji zrzeszają się i aktywnie uczestniczą przedstawicie firm członkowskich, co umożliwia bezpośrednią relację i konsultację oraz szybkie reagowanie na istotne aspekty i stwarza możliwość na sprawne działanie. Zostały rozszerzone zakresy funkcjonowania dotychczasowych komisji problemowych działających w ramach Izby, tak aby dostosować je do bieżących potrzeb członków oraz umożliwić dostęp do prac szerszego grona firm.

Obok dotychczas funkcjonujących komisji, powołane zostały także nowe komisje.

Poza działalnością skupioną w ramach komisji, Izba zainicjowała realizację kilku programów i projektów skierowanych do przedsiębiorstw chemicznych.

Działalność Izby nie koncentrowała się wyłącznie na forum krajowym, PIPC aktywnie współpracuje z organizacjami międzynarodowymi, w tym z CEFIC (Europejską Radą Przemysłu Chemicznego), IFIEC (Międzynarodową Federację Przemysłowych Odbiorców Energii), ECEG (Europejskie Stowarzyszenie Pracodawców Przemysłu Chemicznego), Fertilizers Europe i innymi stowarzyszeniami europejskimi. Obszar współpracy to przede wszystkim zmiany w prawie unijnym, mające znaczenie dla branży chemicznej. W 2013 roku współpraca dotyczyła m.in. przepisów prawnych z zakresu polityki energetyczno-klimatycznej, ochrony środowiska, zbierania danych i przygotowywania stanowisk w ramach tzw. procesu sewilskiego (opracowywanie dokumentów referencyjnych dla najlepszych dostępnych technik - BREFów).

Ponadto PIPC kontynuowała zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w realizacji projektów międzynarodowych, finansowanych ze środków unijnych.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP