Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Puławy chcą kupić Police

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
30-11-2010 13:38
Puławy chcą kupić Police

Zarząd ZA Puławy zgłosił chęć przejęcia kontroli nad Policami. Chemiczna spółka proponowała, pod warunkiem przeprowadzenia wcześniejszej restrukturyzacji zadłużenia Polic, podwyższenie kapitału zakładowego i objęcie akcji nowej emisji.

Puławy chciałyby także kupić 7.500.000 akcji Polic od Skarbu Państwa, co w efekcie skutkowałoby osiągnięciem do 33 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki.
Docelowo zamiarem Puław jest przejęcie kontroli nad pomorską spółką.

Zawarcie umowy nabycia akcji jest uzależnione m. in. od uzgodnienia wszystkich jej elementów będących przedmiotem negocjacji. W przypadku uzgodnienia powyższych warunków takiej umowy, zarząd Puław przedłoży Walnemu Zgromadzeniu stosowny wniosek o wyrażenie zgody na realizację transakcji.

Obydwie spółki w latach poprzednich przygotowywały się do współpracy na zasadzie partnerstwa strategicznego, co pozwoliło na poznanie potencjalnych synergii, tkwiących w ścisłej współpracy.

- Już w 2008 roku szukaliśmy warunków do współpracy pomiędzy naszymi spółkami - przypomina prezes Puław, Paweł Jarczewski - Globalny kryzys zweryfikował nasze plany, ale wiedza o istniejących synergiach i korzyściach pozwala nam dzisiaj kontynuować nasze działania.

Dzisiejsza decyzja zarządu Puław to zarazem konsekwencja realizacji strategii spółki zakładającej zwiększenie skali działania poprzez wykorzystanie fuzji i przejęć, z korzyścią dla akcjonariuszy. W ub. miesiącu spółka złożyła firmie Ciech warunkową ofertę nabycia 51 855 udziałów (89,6 proc. kapitału zakładowego) Gdańskich „Fosforów”.

- W przypadku Polic uznaliśmy, że przy efektywnie przeprowadzonym procesie restrukturyzacji, w tym zadłużenia i pozostałych warunkach oferty, możemy aktywować potencjał tkwiący w tej spółce i w perspektywie średnioterminowej wykreować wartość dodaną dla akcjonariuszy - dodaje Andrzej Kopeć, członek zarządu odpowiedzialny za finanse.

Zakłady Azotowe Puławy wielokrotnie zaznaczały, iż mają zamiar stać się konsolidatorem rynku chemicznego w Polsce. Ta transakcja, wraz z innymi działaniami akwizycyjnymi z pewnością uczyniłaby z Puław jednego z liczących sie graczy na europejskim rynku chemiczno-nawozowym.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP