PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Prezes ZCh Police o wynikach finansowych

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
09-05-2012 13:36
Prezes ZCh Police o wynikach finansowych
fot. PTWP (Piotr Waniorek)

- Z satysfakcją stwierdzam, że osiągnęliśmy zaplanowany cel. Nie chodziło bowiem tylko o to, aby generować zyski przy sprzyjających warunkach rynkowych, ale przede wszystkim o to, by spółka zarabiała, gdy są niekorzystne. Miniony kwartał pokazał, że „Police” są odporne na wahania koniunktury i mają przewidywalną przyszłość – komentuje wyniki finansowe Polic, prezes firmy Krzysztof Jałosiński.

W I kwartale 2012 r. mimo niesprzyjających warunków rynkowych (problemy z gazem) spółka uzyskała przychody o 17 proc wyższe w porównaniu do I kwartału zeszłego roku i zakończyła go zyskiem netto w wysokości 49,2 mln złotych.
- Wyniki I kwartału świadczą o tym, że sytuacja spółki jest stabilna. Mimo niekorzystnych uwarunkowań rynkowych „Police” osiągnęły dobre wyniki. Zarząd konsekwentnie realizował szereg działań zewnętrznych, mających na celu optymalizację kosztów, które pozwoliły w dużym stopniu zneutralizować pojawiające się niekorzystne uwarunkowania rynkowe. Skuteczne zarządzanie, jak również istotne zmiany wewnętrzne przeprowadzone w ubiegłym roku, przynoszą obecnie wymierne korzyści w postacie obniżenia kosztów działalności. Dzięki temu Spółka stała się bardziej odporna na wahania koniunktury – dodał Jałosiński.

Dobry wynik to efekt większych cen na niektóre produkty, utrzymania wysokich wolumenów sprzedaży, a także wielkotonażowej sprzedaży amoniaku. Poprawiły się także wskaźniki zapewniające bezpieczeństwo w przypadku zmian koniunkturalnych. Jeden z najważniejszych wskaźników świadczących o możliwościach regulowania zobowiązań oraz zdolności firmy do zaciągania zobowiązań – płynność finansowa – poprawił się w przypadku Polic ponad dwukrotnie z 0,91 do 2,15.

W I kwartale spółka poniosła nakłady inwestycyjne w wysokości blisko 12 mln zł, co oznacza wzrost o 288 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Największy udział w poniesionych nakładach miały inwestycje związane z rozwojem biznesu – ok. 78 proc.. Były to min. rozwój logistyki, instalacja dozowania wypełniaczy do nawozów NP oraz instalacja neutralizacji siarczanu żelaza II - Monohydrat.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 899 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP