Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Prezes Tarnowa o sukcesie wezwania na Police

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
17-08-2011 19:13
Prezes Tarnowa o sukcesie wezwania na Police
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Na wezwanie ogłoszone przez Azoty Tarnów na sprzedaż akcji Zakładów Chemicznych Police pozytywnie odpowiedzieli właściciele ponad 56 mln akcji stanowiących 74,92 proc. akcji. Tym samy wezwanie doszło do skutku.

- Powstaje silna Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów, która znacznie umacnia swoją dotychczasową pozycję na europejskim rynku chemicznym. Mam na myśli nie tylko zwiększenie skali prowadzonej działalności i asortymentu oferowanych produktów, ale również wzrost efektywności i lepszą pozycję negocjacyjną przy zakupie surowców. W wyniku szeregu synergii usprawnimy funkcjonowanie spółek zależnych, logistykę, obszary dystrybucji, a także uzyskujemy znacznie większe możliwości inwestycyjne i rozwojowe – mówi Jerzy Marciniak, prezes zarządu Tarnowa.
Czytaj także: Zakłady Chemiczne Police pod kontrolą Tarnowa

Wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji ZCh Police Azoty Tarnów ogłosiły 15 czerwca 2011 roku. Zapisy rozpoczęły się 6 lipca, a zakończyły 16 sierpnia 2011 r. Cenę w wezwaniu ustalono na 11,50 zł za jedną akcję. Minimalnym progiem powodzenia wezwania było złożenie zapisów w liczbie nie mniejszej niż 38.250.000 akcji „Polic”, tj. 51 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu pomorskiej spółki.

7 lipca br. Ministerstwo Skarbu Państwa na swojej stronie internetowej poinformowało, że po przeanalizowaniu zaoferowanej w wezwaniu ceny oraz wzięciu pod uwagę innych aspektów, w tym m.in. osiągnięcie efektów synergii podnoszących wartość oraz konkurencyjność powstałej w ten sposób grupy kapitałowej, Skarb Państwa odpowie na wezwanie na sprzedaż akcji ZCh Police składając zapis na sprzedaż 44.556.840 akcji należących do Skarbu Państwa, stanowiących 59,41 proc. kapitału zakładowego ”Polic”.

Kilka dni później ziściły się warunki prawne opisane w treści wezwania. 18 lipca br. Azoty Tarnów otrzymały bezwarunkową zgodę prezesa UOKiK, a 19 lipca br. bezwarunkową zgodę Urzędu Kartelowego Republiki Federalnej Niemiec na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach. kontrolnego pakietu akcji ZCh Police zgodnie z treścią wezwania.

Nabycie przez Azoty Tarnów 49.500.000 akcji ZCh Police, zostanie dokonane na zasadzie proporcjonalnej redukcji nie później niż trzeciego dnia roboczego po zakończeniu okresu przyjmowania zapisów, tj. do 19 sierpnia 2011 roku.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP