PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Prezes Grupy Azoty o strategii firmy

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
11-05-2017 10:47
Prezes Grupy Azoty o strategii firmy
Fot. mat. pras.

Stabilna sytuacja finansowa Grupy Azoty daje nam komfort realnego podejścia do kwestii strategicznych i systematycznego podnoszenia konkurencyjności w najbliższych latach. Naszym celem jest zintegrowana Grupa Azoty, podnosząca atrakcyjność oferowanego portfela produktów, bazująca na zoptymalizowanych procesach i wdrażająca innowacyjne rozwiązania - mówi szef chemicznej spółki Wojciech Wardacki.

- Publikując zaktualizowaną „Strategię rozwoju”, wysyłamy naszym interesariuszom jasny i czytelny sygnał dotyczący elastyczności i gotowości Grupy Azoty do dostosowania się do zmieniającego się otoczenia biznesowego – mówi Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.
- W obszarze finansów w aktualizacji „Strategii” dokonaliśmy urealnienia wskaźników korporacyjnych. Dzięki weryfikacji będą one w sposób właściwy wyznaczać poziomy, względem których będziemy mierzyli stopień realizacji planowanych działań strategicznych. Dla realizacji ambitnych projektów inwestycyjnych, które pozwolą na rozwój biznesu Grupy Azoty i dla zapewnienia najwyższego długoterminowego bezpieczeństwa finansowego, spółka zdecydowała o odstąpieniu od określania dolnego progu stopy wypłaty dywidendy przy zachowaniu górnego progu na poziomie 60 proc. Naszą ambicją pozostaje wypłata dywidendy na poziomie zbliżonym do górnego progu, przy zachowaniu bezpieczeństwa finansowego oraz konsekwentnej realizacji pozostałych elementów strategii– dodaje szef chemicznej firmy.

W pierwszym kwartale 2017 roku łączne wydatki na inwestycje w Grupie Azoty wyniosły 219 mln zł przy zaplanowanym budżecie do końca roku w wysokości 1,3 mld zł. Środki te Grupa Azoty w 2017 roku przeznacza m.in. na nową Elektrociepłownię i modernizację węzła sprężania gazu syntezowego w Kędzierzynie-Koźlu, a także wytwórnię nawozów granulowanych i modernizację infrastruktury produkcyjnej kwasu azotowego w Puławach.

Jak tłumaczy firma: jednym z największych wyzwań długoterminowych w budowaniu przewag konkurencyjnych Grupy Azoty będzie budowa instalacji odwodornienia propanu do produkcji propylenu (PDH) w Policach. 

- Przygotowywana inwestycja stanowić będzie dla Grupy Azoty krok w nowy segment petrochemiczny. Poczynione przez spółkę analizy pozwalają na atrakcyjne stopy zwrotu i zdefiniowanie grona podmiotów zewnętrznych, deklarujących zainteresowanie inwestycją kapitałową. Wśród kluczowych projektów rozwojowych bardzo ważne miejsce zajmuje analizowany projekt pozyskiwania przez Grupę Azoty gazu syntezowego. Zgazowanie węgla na potrzeby chemii jest technologią stosowaną powszechnie. Gaz syntezowy pozyskiwany z węgla stanowi surowiec do produkcji około 30 proc. światowego wolumenu metanolu. Budowa instalacji zgazowania węgla byłaby dla Grupy Azoty szansą rozwoju biznesu w innowacyjnym obszarze technologicznym – czytamy w materiałach Grupy.

NA GIEŁDZIE

Grupa Azoty SA [ATT]

kurs:

58.25 PLN -0.85 (-1.44%)

Notowania | Analiza technicznaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

39 234 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

730 095 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 992 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP