Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Porozumienie ZA Tarnów i ZA Puławy nieco później

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
30-10-2012 19:41
Porozumienie ZA Tarnów i ZA Puławy nieco później
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Azoty Tarnów i ZA Puławy mają już jasny kierunek prac nad umową o konsolidacji, co więcej, w warstwie zasadniczej tzw. Komitet Sterujący wypracował już większość zapisów. Potrzebujemy jeszcze kilkunastu dni, by dopracować wszystko w szczegółach - mówi Jerzy Marciniak, prezes Azotów Tarnów. Spółki przedłużyły do 14 listopada 2012 r. termin zawarcia Umowy o konsolidacji.

Umowa o konsolidacji jest kluczowa, bowiem to na podstawie tego dokumentu Zakłady Azotowe Puławy staną się członkiem Grupy Azoty (w jej skład wchodzą także Zakłady Chemiczne Police oraz kędzierzyński ZAK).
Umowa jest tworzona przez komitet sterujący powołany na podstawie podpisanego 20 września 2012 r. porozumienia określającego zasady współpracy oraz prowadzenia negocjacji. W skład Komitetu Sterującego wchodzą członkowie zarządów Azotów Tarnów, ZA Puławy oraz ZCh Police i ZAK., a także doradcy prawni i finansowi.

Także według prezesa Puław Pawła Jarczewskiego: prace nad umową o konsolidacji idą w dobrym kierunku. - Duża jej część jest już uzgodniona, ale część zapisów wymaga jeszcze analizy i konsultacji, dlatego strony potrzebują dodatkowych kilkunastu dni na wypracowanie ostatecznych zapisów umowy – ocenia sytuacje Jarczewski.

Obie spółki współpracują na podstawie porozumienia z 20 września 2012 r. Porozumienie przewiduje, że Umowa o konsolidacji zostanie zawarta w dwóch etapach:
- pierwszym do 14 listopada przed podwyższeniem kapitału zakładowego Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach, w zakresie dotyczącym głównie organizacji przyszłej grupy kapitałowej, zasad ładu korporacyjnego oraz kontynuacji uruchomionych projektów inwestycyjnych, w tym energetycznych
- drugim etapie w 30 dni po podwyższeniu kapitału zakładowego Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A, głównie w zakresie strategii integracji i rozwoju przyszłej grupy kapitałowej

Powyższy podział na etapy zawarcia Umowy o konsolidacji jest konsekwencją ograniczeń możliwości wymiany informacji pomiędzy Azotami Tarnów a ZA Puławy, wynikających z przepisów o ochronie konkurencji (obie spółki działają na tym samym rynku, dodatkowo są spółkami giełdowymi). W świetle tych przepisów wymiana szeregu informacji będzie możliwa po uzyskaniu zgody właściwego organu antymonopolowego na przeprowadzenie transakcji i po jej zamknięciu. Umowa o konsolidacji stanie się skuteczna i będzie wykonywana pod warunkiem przeprowadzenia oferty nowych akcji Azotów Tarnów, o ile w wyniku tej oferty Azoty Tarnów stworzą z ZA Puławy grupę kapitałową.

Dariusz Malinowski

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP