Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Polwax przeznaczy 18 milionów na inwestycje

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
12-11-2012 13:52
Polwax przeznaczy 18 milionów na inwestycje
fot. PTWP

W ciągu najbliższych trzech lat Polwax na realizację kilku kluczowych inwestycji przeznaczy około 18 mln złotych.

- Nie można planować rozbudowy zaplecza produkcyjnego, bez równoczesnej dbałości o logistykę zarówno odbiorów surowca, jak i realizację dostaw. To zawsze powinno iść w parze. Na dodatek, w naszym przypadku ważny jest równomierny rozwój obu centrów produkcyjnych w Jaśle i Czechowicach – Dziedzicach. Kluczem do sukcesu jest zatem synergia – podkreśla Dominik Tom­czyk, prezes zarządu spółki Polwax.
W Czechowicach - Dziedzicach uruchomio­no w tym roku produkcję cerezyny białej, przeznaczonej głównie dla odbiorców z przemysłu kosme­tycznego i farmaceutycznego. Nowy sys­tem filtracji wyposażony w ogrzewane prasy filtracyjne umożliwił znaczne skrócenie czasu procesu oraz zwiększenie jego wydajności i skuteczności. Ogrzewane prasy dają możliwość rafinacji produktów o wysokiej temperaturze krzepnięcia i lepkości. Cała instala­cja stanowi autorskie rozwiązanie eks­pertów spółki. Jednocześnie dzięki dobraniu odpowiednich adsorbentów wzrósł poziom skuteczności odbarwienia produktów w cza­sie 1 cyklu rafinacji.

W sierpniu spółka podpisała umowę z Sulzer Chemtech Ltd. Dotyczy ona zaprojek­towania, wykonania, dostarczenia i urucho­mienia instalacji odolejania gaczy parafino­wych w swoim drugim zakładzie w Jaśle.

Instalacja, która wykorzystuje technologię statycznej krystalizacji firmy Sulzer przyczy­ni się do zwiększenia produkcji i znacząco poprawi wskaźnik odolejania. Przyczyni się też do ograniczenia ilości ścieków oraz zmniejsze­nia zużycia energii.
Czas na logistykę

W ostatnich miesiącach niemal równo­cześnie rozpoczęto realizację, ważnych inwestycji związanych z obsługą dostaw. W Czechowicach – Dziedzicach zmoderni­zowano nalewak do cystern kolejowych i sąsiadujący odcinek torów kolejowych. W efekcie skrócono czas pełnienia cystern, co nie mniej ważne można równocześnie prowadzić obsługę na trzech stanowiskach. Ograniczono też straty produktu oraz wyeli­minowano przenikania zanieczyszczeń na powierzchnię gruntu.

Z kolei w Jaśle trwają prace nad przebudową kolejowego frontu rozładunkowego. Najważniejszym z reali­zowanych zadań jest kompleksowa modernizacja kolektora rozładunku gazu z cystern kolejowych wraz z wykonaniem podestu ob­sługowego oraz uszczelnieniem odcinków torów kolejowych. Inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

Polwax to największy polski i jeden z wiodących w Europie producentów i dystrybutorów parafin rafinowanych i odwanianych. Producent dysponuje dwoma centrami produkcyjno-logistycznymi w Czechowicach-Dziedzicach i Jaśle.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP