Police systematycznie zwiększają moce produkcyjne

Police systematycznie zwiększają moce produkcyjne
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Zakłady Chemiczne Police przywracają pracę kolejnych ciągów produkcyjnych, znacznie zwiększając wykorzystanie swoich zdolności produkcyjnych - poinformował we wtorek PAP Rafał Kuźmiczonek, rzecznik spółki.

Jeszcze nie tak dawno, bo w grudniu 2008 roku, Police z powodu globalnej dekoniunktury musiały zmniejszyć wykorzystanie swoich zdolności produkcyjnych.

- Teraz systematycznie zwiększamy wykorzystanie naszych zdolności. Bardzo trudno jest dokładnie oszacować w procentach produkcję w ZCh Police, ponieważ są to bardzo złożone procesy - wyjaśnia Kuźmiczonek.

- Można jednak przyjąć, że teraz pracujemy na 80 proc. zdolności, podczas gdy w grudniu ubiegłego roku musieliśmy zmniejszyć produkcję praktycznie o połowę - powiedział.

Dodał, że przymusowy przestój niektórych instalacji pomógł spółce w przetestowaniu i wdrożeniu do produkcji nowych typów nawozów.

- Trzy tygodnie temu w ramach Strategii Rozwoju wprowadziliśmy do oferty nowy nawóz o nazwie Poliazot o 25 proc. zawartości azotu, a pod koniec tego tygodnia zamierzamy rozpocząć sprzedaż nowego nawozu wieloskładnikowego - mówi rzecznik Polic.

Kuźmiczonek wyjaśnił, że nowe produkty nawozowe są odpowiedzią zakładu w Policach na zapotrzebowanie rynku.

- Liczymy, że nowe produkty zwiększą liczbę naszych odbiorców - powiedział dodając, że skład został tak skomponowany, aby można je było zaoferować w niższych cenach.

Rzecznik Polic powiedział PAP, że obecnie w Policach pracują cztery z sześciu ciągów nawozowych do produkcji nawozów DAP i NPK

- Do końca tego tygodnia planujemy uruchomienie produkcji w kolejnym ciągu nawozowym - dodał.

W 100 proc. swoje moce wykorzystuje linia do produkcji mocznika. Pracują dwa z czterech ciągów kwasu fosforowego, ale Kuźmiczonek wyjaśnia, że dwa pozostałe ciągi znajdują się w postoju remontowo-bilansowym.

Pod potrzeby bilansowe, czyli na potrzeby własne, od lutego pracuje duży ciąg kwasu siarkowego. Linie do produkcji kwasu siarkowego w ogóle nie pracowały w styczniu.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!