PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Police na koniec czerwca uzyskały 61,2 mln zł korzyści dzięki restrukturyzacji

Autor: PAP
19-08-2010 09:25
Police na koniec czerwca uzyskały 61,2 mln zł korzyści dzięki restrukturyzacji

Zakłady Chemiczne Police na dzień 30 czerwca 2010 roku uzyskały 61,2 mln zł korzyści ekonomicznych dzięki realizacji programu restrukturyzacji, co oznacza, że spółka zrealizowała w tym okresie 13,3 proc. założonych na 2010 rok potencjałów - podały Police w komentarzu do wyników.

Redukcja kosztów przyniosła spółce w pierwszym półroczu 27,4 mln zł oszczędności, co oznacza zrealizowanie 22 proc. zidentyfikowanego na rok 2010 potencjału.
"Kluczowym źródłem korzyści w tym obszarze była realizacja działania+redukcja funduszy remontowo-eksploatacyjnych+, z zapewnieniem właściwego stanu technicznego instalacji oraz pozostałej infrastruktury technicznej. Uzyskane oszczędności w tej kategorii oscylują na poziomie 20,2 mln zł. Inna grupą działań były inicjatywy z obszaru energetyki. Korzyści w okresie sprawozdawczym wycenione zostały na poziomie 5,4 mln zł" - napisano w komentarzu do wyników Polic.

Działania Polic mające na celu aktywizację handlu przyniosły 11,7 mln zł korzyści ekonomicznych, co stanowi 28 proc. założeń budżetowych.

"Kontynuacja inicjatywy zwiększania sprzedaży AdBlue oraz siarczanu żelaza przyniosła poszerzenie rynków zbytu. Procesowi stopniowej dywersyfikacji, w celu zwiększenia rentowności podlegała sprzedaż świeżego siarczanu żelaza. W miejsce kluczowego dotychczas odbiorcy - firmy Kemipol - wprowadzane były inne transakcje ze zdecydowanie wyższą marżą" - napisano w komentarzu do wyników.

"Kontynuowano ekspansję na rynkach bieli tytanowej, gdzie obowiązującą walutę stanowi dolar amerykański. Sukcesywnie realizowana polityka cenowa względem tych kontrahentów doprowadziła do znaczącego urentownienia sprzedaży. Zintensyfikowano sprzedaż do Indii. Ustanowiono również nowego dystrybutora w Libii. Na obu rynkach (krajowym i zagranicznym) prowadzona była polityka stopniowej zmiany struktury klientów w celu zastąpienia niskorentownych transakcji sprzedażą gatunków o lepszej rentowności" - dodano.

Spółka obniżyła też koszty dzięki zawieszeniu wzrostu wynagrodzeń, zawieszeniu zasilenia kart podarunkowych oraz ograniczeniu funduszu premiowego, funduszu dyspozycyjnego i kosztów pracowniczego programu emerytalnego. Z programu dobrowolnych odejść skorzystało 88 pracowników.

"emitent kontynuuje także działania w kierunku ograniczenia zatrudnienia w części administracyjnej, ogranicza koszty szkoleń skupiając się na tych najbardziej niezbędnych i dąży do optymalizacji zatrudnienia we wszystkich komórkach organizacyjnych" - napisały Police.

Na koniec czerwca liczba zatrudnionych pracowników w Policach zmniejszyła się z 3202 (stan na 31 grudnia 2008 r.) do 2911, tj. o 291 osób, czyli 9,08 proc.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

 • Warszawa, 5 grudnia 2017

 • Strategia ciepłownictwa #PGE. Jakie aktywa zostaną poza PGE Energia Ciepła? bit.ly/2Bs5X3n
  wnp.pl
 • Nierówności płacowe jeszcze nigdy nie rosły tak szybko bit.ly/2BrhoIH
  wnp.pl
 • Ubezpieczyciele wypłacają w Polsce coraz więcej pieniędzy bit.ly/2yB9mHL
  wnp.pl
 • Masz diesla, powinieneś się obawiać? @MR_GOV_PL zabiera głos bit.ly/2oeRFxE
  wnp.pl
 • Polski bank wyda miliony na nowoczesne rozwiązanie bit.ly/2ob6l0V
  wnp.pl

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP