Płocki PPT w Europejskiej Sieci Regionów Chemicznych

Płocki PPT w Europejskiej Sieci Regionów Chemicznych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPPT) został członkiem Rady Projektowej Europejskiej Sieci Regionów Chemicznych - European Chemical Regions Network (ECRN), która zrzesza 19 regionów państw członkowskich UE, gdzie zlokalizowane są ośrodki i podmioty związane z branżą chemiczną.

PPPT to działająca od 2004 r. spółka, w której udziały posiadają po połowie miasto Płock oraz PKN Orlen.

"Rada stanowi forum identyfikacji wyzwań stojących przed branżą chemiczną, a także platformę wymiany dobrych praktyk" - wyjaśnił PPPT w piątkowym komunikacie. Według spółki, rada ma pełnić w przyszłości "funkcję brokera projektów i inicjatyw na poziomie europejskim".

"Transfer doświadczeń i współpracy między regionami chemicznymi ma służyć wzmocnieniu lokalnych zdolności w zakresie generowania innowacji w sektorze chemicznym i przyciągnięciu nowych inwestorów" - podkreślił PPPT.

W Radzie Projektowej ECRN, region mazowiecki reprezentować będą zamiennie: prezes PPPT Michał Luczewski oraz doc. dr inż. Marzena Majzner z Zakładu Chemii i Technologii Organicznej płockiej filii Politechniki Warszawskiej, która jest strategicznym partnerem spółki. Ich udział w radzie ma zagwarantować "ścisłą kooperację sektora biznesu i nauki w wypracowaniu najlepszych rozwiązań dla branży chemicznej".

ECRN to projekt zainaugurowany w 2004 r. w ramach Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III C. Jego celem jest m.in. wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i promowanie projektów rozwojowych na terenie UE, przestrzeganie norm oraz regulacji unijnych w branży chemicznej, a także opiniowanie nowych przepisów w tym zakresie.

Wśród 19 członków ECRN najwięcej regionów reprezentowanych jest przez Niemcy - są to m.in. Bawaria, Brandenburgia, Hesja, Dolna Saksonia i Saksonia-Anhalt. Poza tym członkami są też regiony z Wlk. Brytanii, Belgii, Holandii, Estonii i Czech. Polskę reprezentuje Mazowsze.

PPPT zarządza obszarem inwestycyjnym o powierzchni około 200 ha. Teren ten podzielony jest na strefy pozwalające na prowadzenie działalności w różnych sektorach przemysłu, m.in. w branży chemicznej, farmaceutycznej, papierniczej, gumowej, lakierniczej, farbiarskiej, włókienniczej, tworzyw sztucznych i samochodowej.

W PPPT działa 13 inwestorów z zakładami produkcyjnymi oraz 14 podmiotów wynajmujących powierzchnie, głównie biurowe. Spółka ma podpisaną umowę z parkiem technologicznym w Szanghaju (Chiny).
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Płocki PPT w Europejskiej Sieci Regionów Chemicznych

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!