Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Plan restrukturyzacji ZCh Police przyjęty

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
28-10-2010 15:36
Plan restrukturyzacji ZCh Police przyjęty

Rada Nadzorcza ZCh Police, po zapoznaniu się z zaplanowanymi działaniami, zaopiniowała pozytywnie przedstawioną przez zarząd wersję planu. Teraz dokument będzie weryfikowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji, a do 25 listopada powinien trafić do Komisji Europejskiej.

Zaprezentowany podczas posiedzenia Rady Nadzorczej plan restrukturyzacji zakłada realizację szeregu działań naprawczych zmierzających do ograniczenia kosztów stałych i zwiększenia efektywności działania Spółki. Restrukturyzacja przewidziana na lata 2010-12 w perspektywie do końca 2015 r. powinna przynieść efekty rzędu około 470 mln zł. Kluczowe będą działania w zakresie czterech obszarów funkcjonowania Spółki: działalności produkcyjnej, majątku nieoperacyjnego, zatrudnienia i handlu. Nakłady na realizację tych działań wyniosą około 115 mln zł. Po całkowitej realizacji inicjatyw restrukturyzacyjnych wynik operacyjny powinien poprawić się o około 101 mln zł.
Czwartkowa decyzja Rady pozwala na uruchomienie procedury przekształcenia pomocy publicznej na ratowanie w pomoc publiczną indywidualną na restrukturyzację. Plan restrukturyzacji zostanie skierowany do weryfikacji przez ARP SA i UOKiK. Decyzję o udzieleniu pomocy podejmie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., natomiast warunkiem jej przyznania jest akceptacja przez Komisję Europejską przedstawionego przez ZCh "POLICE" planu restrukturyzacji. KE będzie badać program od strony ekonomicznej i prawnej, przedstawione inicjatywy w zakresie restrukturyzacji muszą zapewnić Spółce trwałą rentowności oraz zdolność kredytową i inwestycyjną. W chwili przedłożenia programu restrukturyzacji - co powinno nastąpić nie później niż 25 listopada br. - spłata już otrzymanej pomocy publicznej powinna ulec prolongacie do momentu podjęcia decyzji przez KE. Komisja Europejska zgodnie z wytycznymi może podjąć decyzję w ciągu 18 miesięcy od momentu planu złożenia planu.

- Naszą firmę czekają duże zmiany. Musimy poprawić marże, obniżyć koszty i sprzedać zbędny majątek. ZCh "POLICE" muszą odzyskać na trwałe konkurencyjność i stabilność finansową. Przyjęty plan restrukturyzacji pozwala spojrzeć w przyszłość z umiarkowanym optymizmem - powiedział Zbigniew Miklewicz, prezes ZCh "POLICE".SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP