Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Niezłe trzy kwartały Polic

Autor: wnp.pl (DM)
13-11-2014 11:22

Po trzech kwartałach 2014 roku Grupa Azoty Police wypracowały 64 mln zł zysku. Spółka, pomimo niekorzystnych warunków w otoczeniu zewnętrznym osiągnęła lepsze wyniki z działalności operacyjnej w stosunku do trzeciego kwartału ubiegłego roku.

To efekt m.in. uzyskania niższych kosztów podstawowych surowców oraz wyższej sprzedaży nawozów. Nowa strategia całej Grupy opiera się na trzech głównych filarach:
przejęciach w wymiarze globalnym, rozwoju organicznym poprzez realizacje planu inwestycyjnego o wartości 7 mld zł oraz zwiększeniu efektywności działań Grupy wynikających z Programu Doskonałości Operacyjnej.

- W „Policach” uruchomiliśmy duży program inwestycyjny, dzięki któremu zwiększymy nasze moce produkcyjne oraz będziemy bardziej elastycznie odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku. W efekcie w ciągu kilku najbliższych lat zatrudnienie w naszej spółce znacząco wzrośnie” – powiedział Krzysztof Jałosiński, prezes zarządu Grupy Azoty Police.

- Realizacja drugiego filaru strategii Programu Doskonałości Operacyjnej Azoty PRO poprawi funkcjonowanie naszych zakładów w obszarze produkcji, efektywności energetycznej, remontów i utrzymania majątku, zakupów i logistyki oraz funkcji wsparcia. Jego realizacja pozwoli spółce generować pokaźne oszczędności – dodaje Jałosiński.

Po trzech kwartałach 2014 roku Grupa Azoty Police S.A. wypracowały 64 mln zł jednostkowego zysku. Przychody w trzecim kwartale br. ukształtowały się na podobnym poziomie co w tym samym okresie rok temu wynosząc 500 mln zł. Spółka poprawiła z kolei wyniki z działalności operacyjnej, EBIT i EBITDA.

- Wyniki finansowe za trzeci kwartał 2014 są porównywalne do tych z ubiegłego roku. To kolejny pozytywny okres działalności, który stabilizuje kondycję finansową spółki. O naszej dobrej sytuacji finansowej świadczą m.in. poziom realizowanych inwestycji, podwyżki pensji dla pracowników oraz dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami - dodał szef Polic.

W trzecim kwartale 2014 r. na relatywnie dobre wyniki wpływ miały większa sprzedaż nawozów oraz niższe koszty. Na ich korzyść wpłynęły obniżki cen podstawowych surowców do produkcji nawozów wieloskładnikowych (fosforytów, soli potasowej, siarki), co pozwoliło zneutralizować negatywne uwarunkowania zewnętrzne.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 964 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP