MSP: do 30 listopada oferty wiążące ws. prywatyzacji Polic i Puław

MSP: do 30 listopada oferty wiążące ws. prywatyzacji Polic i Puław
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Termin składania ofert wiążących na należące do Skarbu Państwa akcje Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police został przedłużony do 30 listopada - powiedział w piątek PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

Wnioski o przedłużenie tego terminu złożyło dwóch inwestorów. Z informacji PAP wynika, że jednym z nich jest spółka pracownicza związana z Zakładami Azotowymi Puławy.

Wcześniej resort skarbu informował, że na oferty wiążące czeka do 11 października. Na początku października MSP przedłużyło ten termin do 16 listopada.

Resort zakwalifikował pod koniec lipca do dalszego etapu prywatyzacji wszystkie podmioty, które złożyły oferty wstępne na zakup akcji Zakładów Azotowych Puławy oraz walorów Zakładów Chemicznych Police. Wcześniej do ministerstwa wpłynęły cztery oferty wstępne na zakup akcji ZA Puławy oraz dwie w sprawie kupna akcji ZCh Police.

Po złożeniu ofert wiążących - zgodnie z rekomendacją doradcy prywatyzacyjnego - ministerstwo ma ujawnić nazwy podmiotów. Na razie, by nie osłabiać swojej pozycji negocjacyjnej, MSP nie podaje nazw tych firm. Możliwe są dwa scenariusze wyłonienia inwestorów: albo negocjacje równoległe, albo wybór podmiotu, który będzie miał wyłączność w negocjacjach.

Resort skarbu zaprosił w połowie maja inwestorów do składania wstępnych ofert na zakup oddzielnie Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police. MSP zamierza sprzedać od 10 do 50,67 proc. ZA Puławy i od 10 do 59,41 proc. ZCh Police.

Zakłady Chemiczne "Police" S.A. są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczaną do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W 2005 r. debiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych. ZCH Police to największy pracodawca w woj. zachodniopomorskim.

Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. od ponad 40 lat są liderem polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Sprzedaż chemikaliów stanowi obecnie 40 proc. ogólnej produkcji i sukcesywnie rośnie; Puławy specjalizują się w melaminie.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!