Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Możliwa wielka premia dla prezesa PCC Exol

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
11-11-2015 12:02
Możliwa wielka premia dla prezesa PCC Exol

Firma PCC Exol powstała w wyniku połączenia spółki PCC Exol z Kompleksem Środków Powierzchniowo Czynnych PCC Rokita.

Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

W chemicznej spółce PCC Exol rusza program motywacyjny dla szefa firmy. Jeśli wyniki finansowe spółki okażą się dobre, jej prezes może liczyć na hojną premię.

Jak zmobilizować szefa firmy, do jeszcze bardziej wytężonej pracy? Akcjonariusze PCC Exol postanowili dać mu premię w postaci programu motywacyjnego. Szefowi spółki w zamian za dobre wyniki finansowe przysługują tzw. warranty (rodzaj bonu subskrypcyjnego, który uprawnia posiadacza do wymiany na akcje lub ich zakupu). 
Program motywacyjny będzie funkcjonował od przyszłego roku przez pięć lat. Jest przypisany do funkcji, a nie konkretnej osoby. Obecnie prezesem PCC Exol jest Mirosław Siwirski.

Jak czytamy w komunikacie spółki: "założeniem Programu Motywacyjnego jest zapewnienie optymalnych warunków dla długoterminowego wzrostu wartości Spółki oraz jednostek od niej zależnych, umożliwienie prezesowi (członkowi) zarządu, jako osobie kluczowej dla realizacji strategii spółki, partycypacji w oczekiwanym wzroście wartości spółki oraz jednostek od niej zależnych i poprzez to umocnienie jego relacji ze spółką".

Program motywacyjny będzie realizowany w oparciu o poziom osiągniętego Wskaźnika finansowego EBITDA, stwierdzanego po zakończeniu każdego roku obrotowego realizacji programu na podstawie sprawozdania finansowego. Czyli jeśli EBITDA osiągnie pożądany poziom, wówczas wypłacona będzie należna premia.

Ile może wynieść wartość premii? Wszystko zależy od tego na ile zostaną spełnione warunki dotyczące EBITDA spółki. W grę wchodzą jednak papiery wartości setek tysięcy złotych (teoretycznie mówimy nawet o kwotach siedmiocyfrowych).

Firma PCC Exol powstała w wyniku połączenia spółki PCC Exol z Kompleksem Środków Powierzchniowo Czynnych PCC Rokita. Przedmiotem działalności firmy jest produkcja i sprzedaż środków powierzchniowo czynnych. Główna siedziba firmy znajduje się Brzegu Dolnym, gdzie umiejscowiona jest również produkcja anionowych i niejonowych środków powierzchniowo czynnych. Ponadto, w 2011 uruchomiona została wytwórnia etoksylatów w Płocku. Zróżnicowanie produkcji pozwala otrzymywać spółce bardzo szeroką gamę anionowych i niejonowych związków powierzchniowo czynnych w zależności od aktualnych potrzeb klientów.

Produkowane na instalacjach surfaktanty znajdują bardzo szerokie zastosowania przemysłowe. Oprócz chemii gospodarczej i środków higieny osobistej, przemysłu tekstylnego, są szeroko stosowane jako środki zwilżające, emulgatory, środki pomocnicze w przemyśle papierniczym, metalurgicznym wielu innych.

Dariusz MalinowskiSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP