PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Los Polic zależy od Unii Europejskiej

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
25-11-2010 19:25

Plan restrukturyzacji Polic został w czwartek przekazany Komisji Europejskiej. Wcześniej zaakceptowała go Agencja Rozwoju Przemysłu i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. KE ma na decyzję dwa miesiące.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2010 roku Komisja Europejska zgodziła się na udzielenie pomocy publicznej na ratowanie dla Zakładów Chemicznych Police SA w wysokości 150 mln zł. Zgodnie z wytycznymi KE spółka powinna zwrócić przyznane w czerwcu pieniądze Agencji Rozwoju Przemysłu w ciągu 6 miesięcy od daty ich uzyskania lub opracować plan restrukturyzacji, gwarantujący odzyskanie trwałej rentowności. Opracowany przez Spółkę plan zyskał już akceptację organów udzielających pomocy.
W czwartek UOKiK zgłosił (notyfikował) w Brukseli projekt pomocy na restrukturyzację dla Zakładów Chemicznych Police SA.

Zgłoszenie (notyfikacja) planu restrukturyzacji pozwoliło na zawarcie w czwartek z Agencją Rozwoju Przemysłu SA aneksu przedłużającego do 31.12.2011 r. terminu spłaty pożyczki w kwocie 150 mln zł udzielonej w ramach pomocy publicznej na ratowanie spółki.

Równolegle zarząd Polic przekazał dzisiaj do banku Polska Kasa Opieki SA potwierdzenie prolongaty terminu spłaty kapitału pożyczki z ARP SA, spełniając niniejszym warunek wynikający z podpisanego 19.11.2010 r. aneksu do umowy o kredyt w rachunku bieżącym w kwocie 80 mln zł zawartej 28.06.1996 r. Spełnienie powyższego warunku przedłużyło termin spłaty udzielonego przez bank kredytu do 15 stycznia 2011 r.

Komisja Europejska ma dwa miesiące na wydanie decyzji stwierdzającej zgodność planowanego wsparcia z przepisami unijnymi. Termin ten może ulec przedłużeniu, jeżeli w trakcie postępowania KE poprosi o dodatkowe informacje i wyjaśnienia. Kolejny dwumiesięczny termin liczy się od momentu otrzymania przez nią odpowiedzi.

Czytaj także: UOKiK zgłosił do KE projekt pomocy dla ZCh PoliceSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP