Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Koncern 3M rozwija działalność w naszym regionie

Autor: wnp.pl (AH)
14-01-2010 17:23

Amerykański koncern 3M rozpoczyna realizację nowej strategii biznesowej w Europie Środkowej i Wschodniej. Zakłada ona znaczny rozwój działalności firmy w tym regionie oraz zwiększenie zatrudnienia o blisko 50% do końca 2012 roku. Za realizację nowej strategii odpowiedzialny będzie nowy szef 3M w Europie Środkowej i Wschodniej, Frede Pedersen.

Z początkiem 2010 roku Frede Pedersen objął stanowisko wiceprezydenta regionu Europy Środkowej i Wschodniej.
Nominacja ta wiąże się z wdrożeniem przez 3M nowej międzynarodowej strategii rozwoju koncernu. Zgodnie z nią dotychczasowy region Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (skrót od ang. – EMEA) został podzielony na 3 obszary operacyjne: Europy Zachodniej, Europy Środkowej i Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu i Afryki. Pierwszym z nich pokieruje Paul Rosso. Frede Pedersen będzie odpowiedzialny za kierowanie 3M w Europie Środkowej i Wschodniej. Za zarządzanie koncernem w regionie Bliskiego Wschodu oraz Afryki odpowiedzialny będzie z kolei Irfan Malik. Zmiany te mają na celu maksymalne wykorzystanie potencjału biznesowego każdego z wymienionych rynków.

- W okresie spowolnienia gospodarczego oraz wychodzenia z dekoniunktury, znaczenie Europy Środkowej i Wschodniej, a w szczególności rynków wschodzących takich jak Polska, Rosja, Turcja, czy Czechy, będzie zasadnicze nie tylko dla europejskiej, ale i światowej gospodarki. Według większości długookresowych prognoz, rynki wschodzące staną się motorem światowej gospodarki – wyjaśnia Frede Pedersen. - Jako szef 3M w Europie Środkowej i Wschodniej będę odpowiedzialny za rozwój sprzedaży, produkcji oraz znaczący, bo blisko 50%, wzrost zatrudnienia w tym regionie. Polska jest w nim jednym z najważniejszych rynków dla 3M. Wśród moich priorytetów znajduje się jednak uczynienie jej jednym z najważniejszych rynków dla naszego koncernu w skali światowej.

3M zatrudnia obecnie w Polsce ponad 1200 pracowników. To tu znajduje się siedziba główna firmy na Europę Środkową i Wschodnią oraz 4 fabryki i nowoczesny ośrodek badawczo –rozwojowy. W całej Europie Środkowej i Wschodniej 3M zatrudnia obecnie ok. 2,5 tys. pracowników. W związku z planowanym intensywnym rozwojem działalności koncernu w regionie, liczba miejsc pracy znacząco się zwiększy i w 2012 roku osiągnie poziom blisko 3,7 tys.

Wartość sprzedaży 3M w starym regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA) w 2008 roku wyniosła 6,9 mld dolarów, co stanowi 27% ogólnej sprzedaży koncernu na całym świecie.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP