PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kolejna faza REACH w Policach

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
16-10-2009 08:41
Kolejna faza REACH w Policach

Zakłady Chemiczne Police w ramach wypełnienia przez Spółkę wszystkich obowiązków wynikających z Systemu REACH, rozpoczęły kolejną fazę przygotowań do opracowania Raportów Bezpieczeństwa Chemicznego dla wytwarzanych substancji.

Dwa lata temu w Zakładach powołano odrębną komórkę organizacyjną - Dział ds. REACH - której zadaniem jest koordynacja całości działań zmierzających do wypełnienia przez Spółkę wszystkich obowiązków wynikających z REACH.
Na właściwą rejestracje Zakłady Chemiczne Police mają jeszcze 14 miesięcy. Przypomijmy, że REACH to skrót od Regulation for Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals. System REACH nakłada na przemysł większą odpowiedzialność związaną z zarządzaniem zagrożeniami, które substancje chemiczne mogą stwarzać w odniesieniu do zdrowia ludzkiego i środowiska.

W związku z tym, obecnie są prowadzone intensywne prace zmierzające do rejestracji substancji chemicznych w Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA) w Helsinkach.

Obecnie w Spółce realizowana jest kolejna faza przygotowań do opracowania Raportów Bezpieczeństwa Chemicznego dla wytwarzanych substancji. Podstawą raportów są scenariusze narażeń dla zidentyfikowanych dalszych zastosowań substancji w jej postaci własnej i/ lub w preparatach (mieszaninach) albo w wyrobach. Każdy Dalszy Użytkownik ma prawo poinformować o zastosowaniu substancji dostawcę tych substancji, aby zastosowanie to stało się zastosowaniem zidentyfikowanym. Informując o zastosowaniu Dalszy Użytkownik dostarcza producentowi dane wystarczające do sporządzenia scenariuszy narażeń. Do opracowania scenariuszy potrzebna jest wiedza o obszarach stosowania substancji (SU), jej procesach przetwórczych (PROC), rodzaju końcowych produktów (PC, AC), a także o możliwych drogach jej uwalniania (ERC).

Police deklarują, że dokonają rejestracji wytwarzanych substancji chemicznych (w postaci własnej i jako składników preparatów) zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 roku w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH).

Przepisy dotyczące substancji chemicznych weszły w życie w dniu 01 czerwca 2007 r. Mają na celu usprawnienie oraz polepszenie wcześniejszego prawodawstwa dotyczącego substancji chemicznych w Unii Europejskiej (UE).

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 745 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP