Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KE przyjęła wniosek Polic o rezygnację z pomocy publicznej

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
16-12-2011 15:01
KE przyjęła wniosek Polic o rezygnację z pomocy publicznej

ZCH Police.

Fot. Mat. pras.

W odpowiedzi na pismo ZCh Police SA złożone do Komisji Europejskiej o wycofanie wniosku zgłaszającego pomoc na restrukturyzację, 15 grudnia Komisja przyjęła do wiadomości wycofanie zgłoszenia.

Wyjście z pomocy publicznej było możliwe, ponieważ spółka spłaciła pożyczkę z Agencji Rozwoju Przemysłu i nie ma już żadnego zaległego zadłużenia. Dobre wyniki finansowe firmy po zakończeniu trzech kwartałów, wysokie przychody ze sprzedaży oraz jej stabilna sytuacja to skutki poprawy efektywności i zmian struktury zarządzania.
 
- Koniec pomocy publicznej nie oznacza rezygnacji z działań w ramach programu restrukturyzacji, które zostaną teraz wkomponowane w strategię spółki i grupy kapitałowej. Z satysfakcją stwierdzam, że dzięki działaniom podjętym w 2011 r. Police rozpoczną nowy rok jako spółka w bezpiecznej sytuacji finansowej, nastawiona na dalszy rozwój – powiedział prezes zarządu ZCh Police Krzysztof Jałosiński.
 
Zakończenie postępowania przed Komisją Europejską ma zasadnicze znaczenie dla Polic.  Gdyby bowiem Komisja Europejska wydała pozytywna decyzję i przyjęła złożony przez spółkę plan restrukturyzacji, to spółka byłaby prawnie zobligowana do przeprowadzenia działań kompensacyjnych polegających na  zamknięciu linii produkcyjnej nawozów NP. Oznaczałoby to zmniejszenie produkcji w sytuacji korzystnej koniunktury na rynku. Kredyt bankowy przyznany Grupie Kapitałowej na komercyjnych warunkach nie wymaga zastosowania podobnych rozwiązań.
 
Kondycja Polic jest nieporównywalnie lepsza niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy po trzech kwartałach nie udało się półce wypracować zysku, a poważny problem stanowiło wysokie zadłużenie. – Bez obaw możemy skupić się teraz na zaplanowanych, innowacyjnych działaniach. Od stycznia rozpoczynamy m.in. pozyskiwanie części zapotrzebowania na nasz podstawowy surowiec - gaz ziemny, z nowego źródła. Kontynuować będziemy również działania związane z rozwojem Zakładów i wykorzystywać efekty synergii w Grupie Azoty Tarnów – dodaje prezes Jałosiński.
 
Spłata pożyczki wobec ARP zrealizowana została ze środków uzyskanych w ramach kredytu udzielonego Grupie Kapitałowej Azoty Tarnów przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski w wysokości 141,1 mln zł oraz w części ze środków własnych Polic.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP