Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Grupa Puławy spisuje na straty instalację

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
08-02-2016 17:38
Grupa Puławy spisuje na straty instalację
Fot. Shutterstock.com

Zarząd spółki Zakłady Azotowe Chorzów wchodzącej w skład Grupy Puławy podjął uchwałę, na mocy której ujęto w księgach rachunkowych spółki pod datą 31 grudnia 2015 roku odpis aktualizujący. Chodzi o instalację przerobu tłuszczów.

Jak czytamy w komunikacie spółki „zarząd zidentyfikował przesłanki wskazujące na możliwość wystąpienia spadku wartości odzyskiwalnej poniżej wartości bilansowej przedmiotowych aktywów. Przesłanki te związane są z niewykorzystywaniem pełnej mocy produkcyjnej instalacji przerobu tłuszczów oraz ze znaczącym pogorszeniem warunków rynkowych, a także spadkiem ceny głównego produktu stearyny i jednoczesnym wzrostem ceny podstawowego surowca - tłuszczu zwierzęcego, co znacząco ogranicza możliwości generowania dodatnich przepływów pieniężnych na sprzedaży stearyny i innych wyrobów oleochemicznych”.
W wyniku analizy powyższych przesłanek kierownictwo firmy przeprowadziło test na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych, który wykazał zasadność dokonania odpisu aktualizującego w wysokości 18,4 mln zł.

Jaki to będzie miało wpływ na finanse Grupy Puławy? Wpływ na wynik na działalności operacyjnej to minus 18,4 mln zł, wpływ na wynik netto minus 14,9 mln zł.

Zakłady Azotowe Chorzów to jedna z najstarszych firm chemicznych. Jedyny w Polsce producent azotanu potasu (saletry potasowej) w jakości spożywczej, technicznej i nawozowej, wiodący dostawca saletry wapniowej i znaczący gracz na rynku różnorodnych komponentów dla przemysłu spożywczego, ogrodniczego, budowlanego, szklarskiego, samochodowego. 

To także jedyny w kraju producent kwasów tłuszczowych, w tym stearyny używanej do produkcji między innymi kauczuku syntetycznego, mieszanek gumowych, opon i świeczek, tworzyw i PCW, oraz gliceryny surowej, z całkowicie naturalnego, ekologicznego surowca - utylizacyjnych tłuszczów zwierzęcych.

Dariusz Malinowski


NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (15)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP