Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Grupa Azoty ZAK powołała Radę Innowacyjności

Autor: wnp.pl (DM)
02-02-2016 16:58
Grupa Azoty ZAK powołała Radę Innowacyjności
Fot. Fotolia

Grupa Azoty ZAK powołała Radę Innowacyjności, w skład której weszli polscy eksperci branży chemicznej i przedstawiciele środowiska naukowego. Rada będzie doradzać i wspierać zarząd spółki przy wdrażaniu rozwiązań innowacyjnych w firmie, w obszarze chemii specjalistycznej.

- Powołanie rady jest dla nas kolejnym krokiem w budowaniu innowacyjnej firmy, zdobywającej przewagi rynkowe poprzez oferowanie specjalistycznych kompleksowych usług i serwisów wspierających produkt oczekiwany przez klientów. To wszystko po to, by wykorzystując doświadczenie i wiedzę ekspertów budować przyszłość naszej spółki i wspierać tym samym całą Grupę Azoty – wyjaśnia firma.
- Innowacje to dla nas kluczowy element działania. Rada będzie szczególnie istotna przy rozwoju działalności Centrum Aplikacji OXO i Polimerów. Ponadto w 2016 roku nasze nakłady na B+R w obszarze OXO przekroczą 1proc. przychodów – mówi Adam Leszkiewicz, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK.

Grupa Azoty ZAK ma za sobą wiele wdrożeń efektów współpracy z jednostkami badawczymi. Przykładem może być wielokrotnie wyróżniony plastyfikator nieftalanowy Oxoviflex®, opracowany we współpracy z ICSO „Blachownia”.

1 lutego odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Innowacyjności, gdzie zarząd spółki wręczył członkom nominacje, a rada ukonstytuowała się i przyjęła regulamin funkcjonowania. Jej przewodniczącym został prof. Marek Ilnicki.

W skład rady weszło siedmiu ekspertów związanych nie tylko z nauką i chemią, ale także liderów współczesnego innowacyjnego zarządzania przedsiębiorstwami, związanych m.in. z Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Śląskim, samorządem gospodarczym czy otoczeniem przemysłu chemicznego.

Rada ma obradować minimum dwa razy w roku i oceniać potencjały projektów pod kątem efektywności i zasadności. Na swym pierwszym posiedzeniu Rada omawiała projekty zgłaszanie przez Grupę Azoty ZAK do pierwszej edycji programu branżowego Innochem.

Program współfinansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

- Projekty do Innochem Grupy Azoty ZAK są bardzo ciekawe i doskonale wpisują się w politykę innowacyjności spółki. ZAK w tym obszarze jest bardzo aktywny. To dobrze, bo trzeba wykorzystywać pojawiające się możliwości – potwierdził prof. Marek Ilnicki – przewodniczący Rady Innowacyjności.

NA GIEŁDZIE

Grupa Azoty SA [ATT]

kurs:

69.96 PLN 0.35 (0.50%)

Notowania | Analiza techniczna





SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP