PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Grupa Azoty coraz więcej znaczy w Europie

Autor: WNP.PL (DM)
22-06-2015 16:17
Grupa Azoty coraz więcej znaczy w Europie

Jest mi miło, że zgromadzenie FE powołało mnie już po raz drugi na funkcję wiceprezesa zarządu - powiedział Marek Kapłucha, wiceprezes zarządu Grupy Azoty (drugiego co do wielkości producenta nawozów w Europie).

Walne zgromadzenie Fertilizers Europe powołało dwóch reprezentantów Grupy Azoty do swojego zarządu. Marek Kapłucha został mianowany na wiceprezesa zarządu na kolejną dwuletnią kadencję. Andrzej Skolmowski po raz kolejny objął stanowisko członka zarządu oraz przewodniczącego Komitetu Statystyk. Powołania to dowód na wzrost znaczenia firmy w europejskim biznesie nawozowym.

- Jest mi miło, że zgromadzenie FE powołało mnie już po raz drugi na funkcję wiceprezesa zarządu. To oznaka zaufania do mojej osoby w środowisku. Przez kolejne dwa lata będę mógł reprezentować polski przemysł chemiczny i zabierać ważny głos w kwestiach europejskiego przemysłu nawozowego, a co za tym idzie aktywnie wpływać na procesy istotne dla tego sektora gospodarki - powiedział Marek Kapłucha, wiceprezes zarządu Grupy Azoty (drugiego co do wielkości producenta nawozów w Europie).
- Cieszę się, że mogę kontynuować pracę dla tak ważnej organizacji. Ważnej nie tylko dla Grupy Azoty, ale dla polskiego przemysłu nawozowego. Dzięki reprezentacji w strukturach zarządu Fertilizers Europe, będziemy mieć możliwość nie tylko współdecydowania o charakterze rynku nawozowego w Europie, ale również czynnej współpracy koncepcyjnej z firmami zrzeszonymi w ramach struktur FE - powiedział Andrzej Skolmowski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

Jednym z najważniejszych zadań FE jest współpraca ze strukturami Komisji Europejskiej w takich obszarach jak obrona handlu i polityka ceł antydumpingowych. Grupa Azoty będzie kontynuowała swój aktywny udział we współkierowaniu pracami w takich obszarach jak rolnictwo, środowisko, wymiana handlowa i techniczna.

Fertilizers Europe (Europejska Organizacja Producentów Nawozów) to organizacja zrzeszająca największe europejskie podmioty produkujące nawozy. Jej nadrzędnymi celami są edukacja oraz analiza i rozwiązywanie problemów związanych z produkcją oraz stosowaniem nawozów, które mogą mieć wpływ na zdrowie mieszkańców Unii Europejskiej i środowisko naturalne. Ponadto FE nadzoruje interesy całego unijnego rynku nawozowego oraz odpowiada za kontakt z innymi podmiotami i instytucjami międzynarodowymi, w tym jest jedyną, tak silną organizacją reprezentującą przemysł nawozowy przed Komisją Europejską. Jej członkami, oprócz firm z Polski, są przedsiębiorstwa z Hiszpanii, Francji, Norwegii, Litwy, Niemiec, Austrii, Czech, Węgier, Holandii, Belgii, Rumunii, Grecji.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP