PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Dwie ważne umowy dla pracowników Azotów Tarnów

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
20-06-2012 13:38

W środę zostały podpisane dwie znaczące umowy dotyczące utworzenia w Azotach Tarnów Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE): zakładowa umowa emerytalna zawierana pomiędzy pracodawcą a zakładowymi organizacjami związkowymi oraz umowa pomiędzy Azotami Tarnów a Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych PZU SA, z którym Spółka będzie realizowała program.

Zarząd Azotów Tarnów, w wyniku przeprowadzonych konsultacji z przedstawicielami zakładowych organizacji związkowych, mając na uwadze zabezpieczenie finansowe swoich pracowników po przejściu na emeryturę, postanowił utworzyć Pracowniczy Program Emerytalny (PPE). Tym samym Spółka dołączyła do grupy pracodawców, którzy finansują pracownikom składki na dodatkowe emerytury.
Pracowniczy Program Emerytalny to znana metoda powiększenia świadczeń emerytalnych, która pozwala na odłożenie części środków już dzisiaj po to, aby odzyskać je w formie powiększonej emerytury. PPE powstaje z inicjatywy pracodawcy, który razem z zatrudnianymi pracownikami lokuje pieniądze w instytucji zajmującej się gromadzeniem i zarządzaniem kapitałem. W Polsce na koniec 2011 r. w PPE uczestniczyło jedynie 345 tys. osób, co w stosunku do blisko 14 mln osób czynnych zawodowo stanowi o elitarności tego rozwiązania.

– Tworząc PPE w naszym zakładzie pracy chcemy przede wszystkim pomóc naszym pracownikom zgromadzić dodatkowe środki na emeryturę w ramach III filaru, ale również poszerzyć ich wiedzę w zakresie systemu emerytalnego i świadomości dodatkowego oszczędzania – mówi Jerzy Koziara, dyrektor Departamentu Zarządzania i Polityki Personalnej w Azotach Tarnów.

- Utworzenie Pracowniczego Programu Emerytalnego jest odzwierciedleniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu (corporate social responsibility – CSR), która przyświeca działaniom Azotów Tarnów i stanowi fundament stabilnej budowy wartości firmy w długim horyzoncie czasowym – dodaje Koziara.

Podpisanie przez Azoty Tarnów umów zakładowej i z TFI PZU SA umożliwia złożenie do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosku o zarejestrowanie PPE dla pracowników tarnowskiej spółki. Uruchomienie Pracowniczego Programu Emerytalnego nastąpi niezwłocznie po zarejestrowaniu umów przez KNF. Jeżeli zaplanowane działania będą przebiegać zgodnie z przyjętym harmonogramem, pierwsza składka zostanie opłacona przez Azoty Tarnów w październiku br. za miesiąc wrzesień.

KOMENTARZE (10)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP