PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Duża inwestycja - wyzwania dla Zespołu Kierownika Projektu

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Fluor S.A.
07-08-2017 10:31
Duża inwestycja - wyzwania dla Zespołu Kierownika Projektu

Znaczący krajowy Klient branży chemicznej podejmuje decyzję o realizacji wielomilionowej inwestycji w celu poprawy konkurencyjności i wzmocnienia pozycji na rynku europejskim. Inwestycja obejmuje zakresem instalację technologiczną w budynku oraz instalacje i obiekty pomocnicze. Jaki model zarządzania wybrać dla tak poważnego zadania i z jakimi wyzwaniami należy się liczyć w czasie jego realizacji?

Omówmy to zagadnienie z perspektywy Zespołu Kierownika Projektu (KP), którego rola wydaje się być kluczową dla sukcesu przedsięwzięcia.
Rolę Zespołu KP powierzono spółce zależnej, ale chcąc jednocześnie wdrożyć procedury stosowane powszechnie w inwestycjach prowadzonych przez duże zachodnie koncerny, w ramach Zespołu KP cześć zadań zlecono specjalistom firmy inżynieryjnej Fluor S.A. Zakres prac obejmował koordynację Wykonawców na placu budowy, zarządzanie bezpieczeństwem, kontrolę jakości wykonywanych prac, kontrolę kosztów, opracowywanie oraz aktualizowanie i kontrolę harmonogramów, a także administracyjną obsługę kontraktów.

W fazie projektowania Zespół KP koordynował prace projektowe wykonywane przez kilka niezależnych biur projektowych, co pozwoliło ujednolicić dokumentację jakościowo i skoordynować harmonogram.

W fazie budowy uczestniczyli zarówno Wykonawca konstrukcji budynku, firmy branżowe wykonujące montaż mechaniczny i orurowania jako i szereg firm zaangażowanych do wykonania prac pozostałych. Zadaniem Zespołu KP było koordynowanie tych działań.

Należy nadmienić, że kluczowym dla sprawnego prowadzenia inwestycji jest wybór doświadczonych Wykonawców, którzy odpowiadają za główne obiekty budowlane oraz części technologiczne. W kraju praktyką jest jednak, że do realizacji pozostałych obiektów bardzo często zatrudnia się małe lokalne firmy, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla Zespołu KP ze względu na ograniczone doświadczenie takich Wykonawców w realizacjach zaawansowanych technicznie i technologicznie obiektów przemysłowych.

Fluor S.A. posiadając doświadczenie w prowadzeniu prac w ramach zintegrowanego Zespołu KP jest w stanie wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Czy to w fazie projektowania czy budowy, może na przykład opracować procedury dotyczące zasad oraz przepisów BHP i ochrony środowiska, wymagań dotyczących zarządzania jakością bądź zasad postępowania na budowie. Wszystko celem podwyższenia standardów prowadzenia Inwestycji.
 • Warszawa, 5 grudnia 2017

 • Strategia ciepłownictwa #PGE. Jakie aktywa zostaną poza PGE Energia Ciepła? bit.ly/2Bs5X3n
  wnp.pl
 • Nierówności płacowe jeszcze nigdy nie rosły tak szybko bit.ly/2BrhoIH
  wnp.pl
 • Ubezpieczyciele wypłacają w Polsce coraz więcej pieniędzy bit.ly/2yB9mHL
  wnp.pl
 • Masz diesla, powinieneś się obawiać? @MR_GOV_PL zabiera głos bit.ly/2oeRFxE
  wnp.pl
 • Polski bank wyda miliony na nowoczesne rozwiązanie bit.ly/2ob6l0V
  wnp.pl

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!
 

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP