Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Deloitte: branża chemiczna potrzebuje restrukturyzacji

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
15-07-2009 12:29
Deloitte: branża chemiczna potrzebuje restrukturyzacji

Według wskaźnika produkcji globalnej branży chemicznej, w pierwszym półroczu 2009 roku produkcja chemiczna spadła o ponad 10 proc. I mimo że oczekuje się wzrostu popytu, jest mało prawdopodobne, że w krótkiej perspektywie czasowej osiągnie on poziom zbliżony do okresu przed recesją.

Biorąc powyższe pod uwagę, w procesie prognozowania podaży i popytu firmy chemiczne opierają się na elastycznych strategiach planowania. Strategie te wraz z czynnikami napędzającymi branżę są przedmiotem nowego raportu opublikowanego przez Deloitte Global Manufacturing Industry Group zatytułowanego „Adaptacja do zmian: śródroczna prognoza dla globalnej branży chemicznej”.
- W obliczu niepewności na rynku firmy chemiczne borykają się z problemem efektywnego zaplanowania swoich przyszłych działań. – twierdzi Tim Hanley, wiceprezes i lider amerykańskiego zespołu ds. procesów produkcyjnych i produktów w firmie Deloitte. -
Jednym ze sposobów na przetrwanie w tych trudnych czasach może okazać się wypróbowanie nowych modeli biznesowych uwzględniających nowych klientów i dostawców.

Biorąc pod uwagę dość dużą zależność branży od wyników przemysłu motoryzacyjnego i budowlanego, w nadchodzących latach działania restrukturyzacyjne w sektorze chemicznym wydają się nieuniknione. Według informacji przedstawionych w raporcie, analiza różnorodnych scenariuszy pozwoli firmom chemicznym dokonać oceny możliwych rezultatów, rozważyć zmienne oraz przygotować elastyczną, zapewniającą osiągnięcie zysków odpowiedź. Większa aktywność w obszarze fuzji i przejęć, w wyniku której zmniejsza się liczba przedsiębiorstw, a zwiększa ich zasięg geograficzny, zapewni większy poziom równowagi w skali globalnej, natomiast rola Azji w analizowanym sektorze będzie się nadal umacniać zarówno w zakresie popytu jak i podaży. Jednakże, oddzielenie oznak faktycznego uzdrowienia gospodarki od skutków pomocy rządowej może stanowić jeszcze większe wyzwanie.


W chwili obecnej spółki chemiczne prowadzące działalność w skali globalnej podejmują trudne decyzje, które określą ich przyszły los. Tym z nich, które potrafiły dostosować swoje modele biznesowe do nowych warunków rynkowych, będzie łatwiej zastosować innowacyjne rozwiązania, stworzyć nowe produkty, zaoferować większą wartość klientom i umocnić swoją pozycję na nowych rynkach, co w konsekwencji zapewni im możliwości rozwoju w przyszłości.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP