PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Coraz mniej pozostałości po Zachemie Bydgoszcz

Autor: wnp.pl (DM)
15-03-2014 11:08

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy przyjął wniosek Infrastruktury Kapuściska SA o ogłoszenie upadłości spółki. Tym samym sąd przychylił się do argumentacji zarządu IK, według którego kondycja finansowa spółki nie pozwala na dalsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz spłatę wszelkich wysuwanych roszczeń i zobowiązań.

Majątek spółki przejdzie teraz w zarząd wyznaczonego syndyka, który dokona podziału funduszy między wierzycieli zgodnie z zasadami prawa upadłościowego oraz przeprowadzi jej likwidację.
Wniosek o ogłoszenie upadłości IK został złożony przez zarząd spółki do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy 30 grudnia 2013 roku. Obowiązek jego złożenia wynikał bezpośrednio z przepisów prawa.

Decyzja ta była efektem trwałej utraty płynności finansowej przez spółkę, której źródła przychodów nie wystarczają już na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania, braku możliwości wznowienia produkcji na terenie Infrastruktury Kapuściska oraz nieudanych prób znalezienia nowego inwestora.

W opinii zarządu IK decyzja Sądu Rejonowego o ogłoszeniu upadłości spółki będzie miała pozytywny wpływ na całą Bydgoszcz. Pozostawienie na terenach dawnego Zachemu niewypłacalnej spółki, nie będącej w stanie wznowić jakiejkolwiek działalności produkcyjnej oraz nie posiadającej środków finansowych pozwalających na utrzymanie pozostałej infrastruktury, byłoby bowiem najgorszym możliwym rozwiązaniem. Upadłość InfrastrukturyKapuściska to szansa dla Miasta Bydgoszcz na ponowne zagospodarowanie terenów pozachemowskich oraz skuteczne poszukiwanie potencjalnych inwestorów.

Infrastruktura Kapuściska S.A. zatrudnia obecnie 29 pracowników. Od grudnia 2012 roku, na skutek wygaszenia produkcji w dawnym Zachemie, spółka pełniła jedynie rolę operatora infrastruktury, użytkowanej przez inne podmioty. Przez ostatni rok spółka, dużym nakładem sił i środków, starała się utrzymać znajdujące się na swoim terenie instalacje w jak najlepszym stanie dla potencjalnego nowego inwestora, jednak wobec narastających problemów finansowych oraz nieudanych prób jego pozyskania, nie jest już w stanie wywiązywać się dalej z tego zadania.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 899 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP