Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Ciech: restrukturyzacja i poprawa efektywności działania

Autor: wnp.pl (DM)
07-11-2012 11:40

- Wdrożenie wszystkich opracowanych rozwiązań ustabilizuje sytuację Grupy i stanowić będzie fundament do rozwoju w przyszłości - mówi o realizowanym programie naprawy firmy prezes zarządu Dariusz Krawczyk.

Jak przyznaje spółka w trzecim kwartale 2012 roku program restrukturyzacji i poprawy efektywności Grupy wszedł w najbardziej intensywny etap. Prowadzone są jednocześnie procesy restrukturyzacji operacyjnej i majątkowej, służące ograniczeniu kosztów i dalszemu porządkowaniu struktury aktywów Grupy. Równolegle opracowywane i wdrażane są rozwiązania służące poprawie efektywności działania zakładów i jednostek organizacyjnych.
Ważnym elementem prowadzonej restrukturyzacji Grupy jest ograniczenie strat generowanych przez Zachem. W ostatnim tygodniu września zawarta została warunkowa umowa sprzedaży i przeniesienia aktywów związanych z segmentem TDI firmie BASF TDI za 43 mln euro. Dzięki tej transakcji poprawi się rentowność całej Grupy. Zamknięcie transakcji planowane jest w pierwszym kwartale 2013 roku.

Elementem restrukturyzacji jest redukcja kosztów zatrudnienia w Grupie. Realizowana jest ona w dwóch płaszczyznach. Po pierwsze renegocjowane są zakładowe układy zbiorowe pracy. W związku z trudną i niepewną sytuacją makroekonomiczną, konieczne jest ich uelastycznienie i powiązanie z wynikami Grupy. Po drugie zmniejszane jest zatrudnienie w Grupie. Proces ten w głównej mierze dotyczyć będzie spółki Zachem.

W związku z tym przygotowany został specjalny program osłonowy dla całej załogi bydgoskiej spółki, uwzgledniający m.in. aktywizację zawodową, konsultacje z doradcami zawodowymi i psychologami, uruchomienie profesjonalnych agencji zatrudnienia w celu promowania i lokowania zwalnianych pracowników w nowych miejscach pracy. Ważną częścią wsparcia jest prowadzenie szkoleń do zawodów, które zostaną zidentyfikowane jako pożądane na rynku pracy.

Elementem programu są także bezzwrotne pożyczki ze środków z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Unii Europejskiej poprzez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski w kwocie średnio po około 33 000 zł na pracownika dla osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą, a także stały kontakt z Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy oraz Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Dodatkowo pakiet obejmuje odprawy dla odchodzących pracowników, zawierające dodatkowe wsparcie ponad gwarantowane przez kodeks pracy. Łączna wartość pakietu to 33,6 mln zł.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Ciech SA [CIE]

kurs:

62.36 PLN -0.35 (-0.56%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP