Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Ciech: kolejne środki unijne na inwestycje

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
31-07-2009 01:07
Ciech: kolejne środki unijne na inwestycje

Soda Polska Ciech będzie mogła sfinansować ze środków unijnych 30 proc. wartej prawie 60 mln zł instalacji odsiarczania spalin w Elektrociepłowni Janikowo. Bliska uzyskania dofinansowania jest również budowa instalacji do produkcji środków ochrony roślin w Organice-Sarzynie.

Należąca do Grupy Chemicznej Ciech spółka Soda Polska Ciech podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) o dofinansowanie projektu "Budowa instalacji odsiarczania spalin w Elektrociepłowni Janikowo".
Kwota dofinansowania stanowi ok. 30 proc. wartości kosztów kwalifikowanych projektu i wynosi 17,8 mln zł. Całkowita wartość projektu to 59,4 mln zł. Realizacja została zaplanowana na lata 2008-2011.

To już trzecie zadanie inwestycyjne Sody Polskiej Ciech, które otrzymuje wsparcie ze środków Unii Europejskiej. - Wsparcie naszych projektów środkami Unii Europejskiej to nie tylko pomoc w sfinansowaniu inwestycji, ale i uznanie dla ambitnych przedsięwzięć proekologicznych - mówi Ryszard Kunicki, prezes Ciechu.

Oprócz tego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zatwierdziła listę projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach Działania 4.4 "Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym" w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Jednym z projektów, które uzyskały akceptację PARP jest "Budowa innowacyjnej instalacji produkcyjnej środków ochrony roślin" zgłoszona przez należące do Ciechu Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to kwota 123 mln zł, przy czym wartość dofinansowania to ponad 39,9 mln zł, co stanowi 47,22 proc. wartości kosztów kwalifikowanych.

Projekt, dzięki wsparciu uzyskanemu z funduszy unijnych, zostanie zrealizowany w szerszym zakresie oraz w skróconym czasie. Planowany czas realizacji projektu, zgodnie z harmonogramem załączonym do wniosku, to okres od 1 marca 2010 do 31 grudnia 2011 roku.

Realizacja tak dużej inwestycji będzie również szybsza dzięki możliwości otrzymania dofinansowania w formie zaliczek.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP