Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Ciech idzie na giełdę do Frankfurtu

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
10-08-2016 17:24
Ciech idzie na giełdę do Frankfurtu
Fot. Pythagomath/wikimedia, licencja Creative Commons

Zarząd spółki Ciech podjął w środę 10 sierpnia decyzję o złożeniu wniosku o dopuszczenie i wprowadzenie akcji Ciech na Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie w ramach procesu tzw. „dual listing”. Oznacza to, że po odpowiedniej decyzji Giełdy, Ciech, jako pierwsza polska spółka, będzie równocześnie notowana na dwóch parkietach - w Warszawie i na trzeciej, co do wielkości giełdzie w Europie - Börse Frankfurt.

Jednocześnie pozostanie wciąż pod pełnym nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i będzie w pełni podlegać polskiemu ustawodawstwu, a wszystkie akcje będą wciąż zdeponowane w polskim Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.
Decyzja zarządu spółki jest kolejnym krokiem w realizacji strategii ekspansji czołowej polskiej spółki chemicznej na rynkach międzynarodowych.

Ciech będzie notowany na jednym parkiecie razem z największymi europejskimi firmami chemicznymi takimi, jak BASF czy K+S i będzie podlegać tym samym kryteriom oceny realizacji strategii przez międzynarodowych ekspertów i analityków;

Celem „dual listingu” jest poszerzenie bazy inwestorów oraz zorientowanie się na dynamiczny rozwój i długofalowe budowanie wartości spółki dla wszystkich akcjonariuszy.

Ciech jako największy producent sody w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jeden z wiodących producentów środków ochrony roślin, żywic, pianek PUR, krzemianów i szkła, ma ambicje umacniać swoją pozycję na rynkach międzynarodowych.

Wybór frankfurckiej giełdy uzasadniony jest również faktem prowadzenia przez Grupę Ciech działalności biznesowej w Niemczech – znajduje się tam jedna ze spółek zależnych: Ciech Soda Deutschland.

- Ciech jest czołową polską firmą o globalnych aspiracjach. W ostatnim czasie wykonaliśmy ogromną pracę na rzecz budowy wartości spółki, poprawy wyników finansowych oraz konkurencyjności. Dziś jesteśmy gotowi na weryfikację jej potencjału przez międzynarodowych ekspertów i analityków, którzy na co dzień zajmują się analizą czołowych firm chemicznych. Zależy nam na długofalowej budowie wartości spółki i podniesieniu atrakcyjności inwestycyjnej Ciech. Dual listing to także kolejny, ważny krok w realizacji strategii, której celem jest zbudowanie silnej pozycji spółki na globalnym rynku” – powiedział Maciej Tybura, prezes zarządu Ciech.

Dopuszczenie akcji Ciech do notowań w segmencie General Standard sub-segment rynku regulowanego Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie zwiększy także rozpoznawalność i wiarygodność spółki wśród partnerów biznesowych i globalnych instytucji finansowych. Jednocześnie da inwestorom większą swobodę w dokonywaniu transakcji, zwiększy możliwości dywersyfikacji ich portfela, a także da szansę na wzrost płynności obrotu akcjami Ciech w długim terminie.

Przedmiotem dopuszczenia do obrotu na rynku regulowanym w segmencie General Standard sub-segment Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie będą wszystkie 52,699,909 akcje Ciech. Akcje Ciech będą wciąż notowane na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Akcjonariusze będą mieć więc możliwość wyboru parkietu, na którym notowane będą posiadane przez nich akcje Ciech.

Dariusz Malinowski
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (29)

Ciech SA [CIE]

kurs:

61.50 PLN 0.00 (0.00%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 343 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP