PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Chemia już nie jest trucicielem

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
17-04-2011 06:48
Chemia już nie jest trucicielem

W ostatnich dwóch dziesięcioleciach przemysł chemiczny w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli na obszarze gdzie koncentrujemy naszą działalność, radykalnie zmienił swoje podejście do kwestii ochrony środowiska. Z niechlubnej pozycji jednej z najbardziej szkodliwych dla otoczenia gałęzi przemysłu przesunął się na pozycję lidera technologii proekologicznych - mówi prezes Ciech Ryszard Kunicki.

- Nasz program inwestycyjny na najbliższe pięć lat jest przykładem skutecznego połączenia biznesu i ekologii. Ujęte w nim projekty są dobrze uzasadnione ekonomicznie, a jednocześnie służą ochronie środowiska naturalnego. Dowodem na to jest zarówno uzyskanie wsparcia środkami unijnymi dla większości z tych projektów jak i duże zainteresowanie akcjonariuszy niedawną emisją naszych akcji. Pieniądze uzyskane w trakcie oferty publicznej będą przeznaczone właśnie na sfinansowanie tych inwestycji – mówi nasz rozmówca.
Jak zaznacza: korzyści z inwestycji proekologicznych zwykle są widoczne w długim terminie. - Ponad 65 letnie doświadczenie Ciechu wskazuje, że warto inwestować w takiej perspektywie – tłumaczy Kunicki.

Większość spółek zależnych Grupy wdrożyła system zarządzania środowiskiem zgodnie ze standardem ISO 14001 i uzyskała odpowiedni certyfikat. Ze względu na charakter prowadzonej działalności spółki zależne podlegają przepisom Prawa Ochrony Środowiska, Prawa Wodnego, Ustawy o Odpadach oraz innym przepisom w tym zakresie. Powyższe akty prawne nakładają na spółki Ciech zobowiązania w zakresie prowadzonej działalności inwestycyjnej, rekultywacji zanieczyszczonych gruntów oraz zapewnienia odpowiednich warunków wytwarzania, składowania, transportu oraz dystrybucji substancji w celu zachowania wymogów ochrony środowiska naturalnego. Spółki Grupy posiadają wszystkie istotne pozwolenia regulacyjne z zakresu ochrony środowiska wymagane przez przepisy unijne oraz krajowe.

Gospodarkę odpadami w Grupie Ciech regulują pozwolenia zintegrowane oraz pozwolenia sektorowe posiadane przez spółki zależne, które prowadzą ewidencje wytwarzanych odpadów zgodnie z posiadanymi pozwoleniami. Poszczególne spółki składują odpady we własnych składowiskach lub przekazują je specjalistycznym firmom posiadającym pozwolenia na gospodarowanie odpadami.

Wszystkie spółki Grupy w ramach prowadzonej działalności pobierają wody powierzchniowe i podziemne oraz zrzucają ścieki do rzek. W tym celu eksploatują urządzenia i instalacje zabezpieczające wody przed zanieczyszczeniem. Działalność ta jest usankcjonowana posiadaniem przez spółki odpowiednich pozwoleń.

Spółka Ciech SA wywiązuje się z obowiązku odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych wprowadzanych na teren Unii Europejskiej. Ponadto, jako importer niektórych towarów spoza Unii Europejskiej w ilości powyżej 1 Mg/rok, spółka dokonała wstępnej rejestracji 4 substancji w systemie REACH. Jedna z substancji przeznaczona jest do rejestracji właściwej w terminie do 1 czerwca 2013 r.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 969 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP