PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Były szef Synthosa czasowo pokieruje Ciechem

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
27-04-2012 15:31
Były szef Synthosa czasowo pokieruje Ciechem
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Rada nadzorcza Ciechu, po odwołaniu dotychczasowego prezesa Ryszarda Kunickiego i 2 wiceprezesów, rozpisała konkurs na członków zarządu. Równocześnie rada oddelegowała do zarządu spółki swoich członków - Dariusza Krawczyka i Macieja Lipca. W składzie zarządu pozostaje również dotychczasowy jego członek Artur Osuchowski.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki chemicznej Ciech odwołało w czwartek prezesa Ryszarda Kunickiego, a także dwóch członków zarządu - Andrzeja Bąbasia i Rafała Rybkowskiego.
- Uruchomiliśmy przewidziane prawem procedury i oddelegowaliśmy dwóch członków rady do prac w zarządzie. Bieżące funkcjonowanie firmy nie jest zakłócone – mówi Ewa Sibrecht- Ośka, przewodnicząca rady nadzorczej. – Kontynuowana jest bieżąca działalność biznesowa jak również działania restrukturyzacyjne – dodaje Dariusz Krawczyk, pełniący funkcję prezesa zarządu Ciech.

Rada nadzorcza oddelegowała do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki Dariusza Krawczyka, a Macieja Lipca do czasowego wykonywania czynności członka zarządu Ciech. Obaj oddelegowani będą pełnić swoje funkcje do momentu uzupełnienia przez Walne Zgromadzenie składu zarządu spółki do minimalnej liczby określonej w Statucie Ciechu, jednak nie dłużej niż przez okres trzech miesięcy. Jednocześnie realizując uchwałę walnego zgromadzenia rada nadzorcza wszczęła konkurs na członków zarządu Ciechu. Wyniki konkursu mają zostać przedstawione akcjonariuszom na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, które ma się odbyć do 28 maja 2012 r.

Po powołaniu do zarządu dwóch członków rady Ciechu, 26 kwietnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Ciech uzupełniło jej skład o dwie osoby: Zygmunta Kwiatkowskiego i Macieja Lipca. Zgodnie ze statutem Ciechu i Kodeksem spółek handlowych zmian w składzie zarządu i rady nadzorczej dokonuje Walne Zgromadzenie.

Dariusz Krawczyk, pełniący obecnie funkcję prezesa Ciechu, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. W przeszłości związany z instytucjami finansowymi. W latach 2005-2011 pełnił funkcję prezesa zarządu Synthos.

Maciej Lipiec, jest absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 2000 – 2002 pracował w Commercial Union Financial Services i PTE Otwarty Fundusz Emerytalny BPH CU WBK. W latach 2002 – 2003 był zatrudniony w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w Departamencie EFS. W latach 2003 – 2004 pełnił funkcję doradcy wiceprezesa Rady Ministrów, ministra gospodarki i pracy w Ministerstwie Gospodarki Pracy. W latach 2004 – 2005 był dyrektorem Sekretariatu wiceprezesa Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2005 – 2011 był zatrudniony w Agencji Rozwoju Przemysłu . Obecnie pełni funkcję prezesa zarządu w firmie Operator ARP.

NA GIEŁDZIE

Ciech SA [CIE]

kurs:

62.72 PLN 0.73 (1.18%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 691 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP