PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Będą zmiany personalne w Grupie Azoty i w płacach zarządu i rady

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
01-12-2016 12:03
Będą zmiany personalne w Grupie Azoty i w płacach zarządu i rady
Fot. mat. pras.

Na piątek, drugiego grudnia, zwołane zostało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupa Azoty. W porządku obrad znalazły się dwa ciekawe projekty uchwał. Pierwszy mówi o zmianach w radzie nadzorczej firmy, drugi o sposobie kształtowania wynagrodzeń zarządu i członków rady nadzorczej chemicznej firmy.

Zmian w składzie rady nadzorczych chemicznej spółki chce rząd. Czym to tłumaczy. -  Wprowadzenie powyższego punktu do porządku obrad Walnego Zgromadzenia uzasadnione jest koniecznością wzmocnienia nadzoru nad działalnością spółki Grupa Azoty S.A. we wszystkich jej obszarach – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.
Jak dalej wnioskują jej autorzy: zgodnie z zapisami § 35 ust. 1. statutu spółki, rada nadzorcza Grupy Azoty S.A. składa się z pięciu do dziewięciu członków, powoływanych przez Walne Zgromadzenie na okres wspólnej kadencji, która trwa trzy lata, a zgodnie z § 16 ust. 2. statutu spółki, Skarbowi Państwa jako akcjonariuszowi spółki przysługuje uprawnienie do powoływania i odwoływania jednego członka Rady Nadzorczej poprzez złożenie pisemnego oświadczenia. Aktualnie w Radzie Nadzorczej spółki zasiada dziewięć osób.

W porządku obrad znalazły się także uchwały dotyczące płac w zarządach. Co czytamy w projektach?

 - Wynagrodzenie całkowite członka zarządu spółki składa się z części stałej, stanowiącej wynagrodzenie miesięczne podstawowe (wynagrodzenie stałe) oraz części zmiennej, stanowiącej wynagrodzenie uzupełniające za rok obrotowy spółki (wynagrodzenie zmienne) – mówi projekt uchwały.

Wiadomo także, ze wynagrodzenie stałe będzie krotnością (na razie nie wiadomo jaką, w innych spółkach to 7-15 krotność, ostateczną decyzję podejmie rada nadzorcza) przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Wynagrodzenie zmienne ma być uzależnione od poziomu realizacji Celów Zarządczych w spółce w szczególności od: restrukturyzacji spółki lub wzroście wartości spółki, poprawie wskaźników ekonomiczno-finansowych.

Dariusz Malinowski
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (14)

Grupa Azoty SA [ATT]

kurs:

72.93 PLN -1.06 (-1.43%)

Notowania | Analiza technicznaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


40 864 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

798 535 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 866 ofert w bazie

2 782 266 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP