PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Akcjonariusze Polic zgodzili się na inwestycje

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
14-12-2010 14:08
Akcjonariusze Polic zgodzili się na inwestycje

Zgoda na inwestycje o łącznej wartości ponad 30 mln złotych oraz pozytywna decyzja w sprawie optymalizacji kapitałów w Grupie Police to decyzje Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy pomorskiej spółki.

W planie WZA, którego posiedzenie odbyło się 14 grudnia, było podjęcie decyzji w trzech sprawach. Pierwszą z nich było wyrażenie zgody na nabycie aktywów trwałych o wartości ponad 14 mln zł z przeznaczeniem na budowę instalacji służącej do neutralizacji siarczanu żelaza II. Nowa instalacja umożliwi gospodarcze wykorzystanie nowego produktu finalnego (MONOHYDRAT). Planowane środki na realizację tego zadania to kwota ponad 14 mln złotych, z czego 12 mln zostanie poniesione w roku 2012. Inwestycja ta uzyskała także dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 3 mln zł. ze względu na uzasadnione merytorycznie zmniejszenie uciążliwości dla środowiska naturalnego. Łączne koszty związane z zagospodarowaniem tego produktu ubocznego przyniosą Spółce roczne oszczędności w wysokości około 3,7 mln zł.
Spółka szacuje, że z powodzeniem ulokuje na rynku ponad 18 tysięcy ton produktu rocznie, co spowoduje osiągnięcie dodatkowego zysku na poziomie 3,6 mln zł. rocznie (od 2014 r.) Planowany termin zakończenia tego projektu to grudzień 2013 r.

Kolejna pozytywna decyzja Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy związana jest z udzieleniem zgody na wydatkowanie 15 mln złotych na inwestycję odtworzeniową w Węźle Syntezy na instalacji Mocznika. Celem tej inwestycji jest zamiana znacznie wyeksploatowanego urządzenia na nowe, co podniesie efektywność procesu produkcji mocznika. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2012r.

Inwestycje, o których rozpoczęciu zdecydowało we wtorek Walne, są zapisane w Planie Restrukturyzacji ZCh Police. Plan zakłada również działania mające na celu poprawę sytuacji spółki w innych obszarach m. in. restrukturyzację majątku, finansów i zatrudnienia oraz poprawę efektywności w obszarach produkcji i handlu.

WZA podjęcie podjęło także uchwałę w sprawie optymalizacji kapitałów w Grupie Police. Wyraziło zgodę na zbycie 25,3 proc. udziałów w Spółce zależnej „Transtech”.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 899 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP