Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Agencja Rozwoju Przemysłu o kredycie dla Polic

Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)
02-12-2009 12:22
Agencja Rozwoju Przemysłu o kredycie dla Polic

Agencja Rozwoju Przemysłu w maju br. wyraziła wolę udzielenia poręczenia do kwoty 150 mln zł kredytu bankowego dla Polic. Mimo znacznego upływu czasu nie doszło do podpisania tej umowy kredytowej. Brak podpisanej umowy, a także znaczące pogorszenie sytuacji finansowej ZCh Police spowodowały, że ARP do tej pory nie podjęła decyzji o udzieleniu poręczenia – czytamy w liście z Agencji.

"Jednocześnie bieżąca analiza sytuacji ekonomicznej spółki, według oceny Agencji, wskazuje na konieczność zaangażowania znacznie wyższych środków finansowych niż obecnie wnioskowane przez spółkę oraz poważne pogłębienie planów restrukturyzacyjnych, będących podstawą decyzji Agencji o woli poręczenia kredytu" – dodają urzędnicy Agencji.
"Mając to na uwadze, Agencja Rozwoju Przemysłu zasugerowała firmie chemicznej możliwość skorzystania z finansowania za pośrednictwem ARP w ramach pomocy publicznej indywidualnej na ratowanie. Zamiar udzielenia pomocy publicznej na ratowanie zostanie zgłoszony przez Agencję do Komisji Europejskiej natychmiast po złożeniu Agencji stosownego wniosku przez Zakłady Chemiczne Police" – czytamy w piśmie.

Jak informuje Agencja jest to forma natychmiastowej pomocy gotówkowej w koniecznej kwocie. Umożliwi ona sfinansowanie bieżącej działalności firmy, w tym zakupy surowców.

Jednocześnie pomoc ta stanowi pierwszy krok związany z konieczną restrukturyzacją zakładu. Wymagane będzie przygotowanie kompleksowego i realnego planu naprawy Zakładów Chemicznych Police S.A.

Jednocześnie Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. dementuje prasowe informacje, jakoby zarząd ZCh Police przekazał Agencji podpisaną umowę kredytową z Bankiem PKO BP.

Przypomnijmy, że Police starają się o 190 mln zł kredytu bankowego. Z tego ARP miała poręczyć go do kwoty maksymalnie 150 mln zł. Zakład znajduje się ciężkiej sytuacji z powodu kryzysu na rynku chemicznym, ale i błędów poprzedniego kierownictwa w zarządzaniu firmą.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP